Незважаючи на те, що переломи здебільшого не потребують хірургічного втручання, таких пацієнтів чекає тривалий процес одужання, часто приводить до втрати працездатності, а в деяких випадках навіть до смерті. Завдяки розробці терапії, прискориться відновлення кісткової тканини без пошкодження здорових кісток, лікарям вдасться вирішити ці критичні проблеми.
Дослідники з Університету Пердью створили новий хімічний агент, кон’югат дазатініб-аспартату-10 (DAC), в якому до молекули дазатінібу, протиракового засобу, прикріпили новий цільової пептид. В експериментах введення дазатінібу забезпечувало деяке поліпшення загоєння переломів, але DAC був значно кращий – він подвоював щільність кістки і був позбавлений токсичних ефектів свого прототипу.
Подальші дослідження ефектів нового анаболічного агента показали, що при введенні внутрішньовенно протягом трьох тижнів він скорочував час загоєння перелому шийки стегна на 60%, не впливаючи при цьому здорову тканину. В експериментах in vivo використання DAC збільшувало щільність кістки на 114%.
Дані дослідників показують, що процес загоєння (до повного відновлення механічної міцності), який зазвичай займає 8 тижнів, скорочується до 3-4 тижнів при лікуванні новим препаратом.
Був також встановлений оптимальний інтервал застосування інноваційного засобу: тритижневе введення DAC періодичністю через день настільки ж ефективне, як і щоденні ін’єкції цього препарату. Проте скорочення цього інтервалу призводило до помітного зниження ефективності терапії.
Джерело: Science Daily