З 7 по 9 лютого в Києві проходить Перша національна консультація з розробки та реалізації національного плану дій щодо стримування стійкості до протимікробних препаратів.
Захід проводиться Всесвітньою організацією охорони здоров’я в тісній співпраці з Міністерством охорони здоров’я та Центром громадського здоров’я. До консультацій також долучилися партнери з Міністерства аграрної політики і продовольства, продовольчої сільськогосподарської організації ООН (ФАО), національних академій медичних наук і аграрних наук.
Метою консультацій є обговорення проекту державної стратегії боротьби з антибіотикорезистентністю.
«Питання стримування стійкості до протимікробних засобів є пріоритетом діяльності роботи уряду», – зазначила начальник Управління громадського здоров’я Наталія Півень під час відкриття консультацій.
Технічний фахівець Бюро ВООЗ в Україні Олексій Бобрик підкреслив, що винайдення та застосування антибіотиків привело до справжньої революції і це врятувало життя мільйонів людей. Проте коли їх почали застосовувати невиправдано у медицині та ветеринарії, це призвело до негативних наслідків – виникнення стійкості до цих препаратів.
Генеральний директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта зазначив, що антибіотикорезистентність є викликом для економічного розвитку країни.
Адже, за даними ВООЗ, лише в країнах ЄС вартість лікування хвороб, які викликані резистентними мікроорганізмами, оцінюється приблизно в 1,5 млрд. євро в рік.
І якщо цей процес не зупинити, то до 2050 року хвороби, викликані стійкими до антибіотиків мікроорганізмами, можуть призвести до глобальних економічних збитків, які можна порівняти з фінансовою кризою 2008 року.
Саме тому слід якнайшвидше впровадити підхід «Єдине Здоров’я» (One Health), щоб мінімізувати потенційну шкоду здоров’ю людей при застосуванні антибіотиків для лікування сільськогосподарських тварин і птахів.
Технічний фахівець Бюро ВООЗ в Україні Олексій Бобрик повідомив про те, що «за минулі два роки в Україні почали відбуватися серйозні зміни по боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів – проблема почала обговорюватися, сформована нова робоча група, розроблено документи, які повинні визначити стратегію країни на найближчі роки »
«Всесвітня організація охорони здоров’я продовжить надавати Україні активну технічну допомогу в цьому процесі, направленому на розробку Національного плану дій щодо стримування стійкості до антибіотиків і охорони здоров’я населення країни», – зазначив Олексій Бобрик, Технічний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні », – підсумував Олексій Бобрик.
Джерело: Центр громадського здоров’я МОЗ