ЦПМСД мають опанувати систему записів за цифровими кодами

908

У зв’язку із впровадженням пацієнтоорієнтованого підходу в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звернулася до керівництва установ первинної ланки охорони здоров’я із закликом опанувати ICPC-2.

Українські лікарі мають опанувати ICPC-2

«Кожен заклад первинної медичної допомоги може запросити регіонального тренера з класифікації. Для цього потрібно залишити заявку групі ICPC-2 Ukraine (https://goo.gl/wCXB84). Також там можна отримати консультацію спеціалістів із впровадження Міжнародної класифікації ICPC з будь-якого питання щодо кодування», — роз’яснює Уляна Супрун.

ICPC-2 — це міжнародна класифікація звернень лікарів до пацієнтів, розроблена для ведення спрощених і максимально точних записів. Найпоширеніші скарги хворих на здоров’я фіксують у ній  цифровими кодами (усього 1,3 тис. позицій), що займають лише два аркуші формату А4. Для порівняння, Міжнародна класифікація хвороб (МКХ-10) налічує від 14 тис. до 140 тис. визначень під кодами, більшість із яких не використовують в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини.

Під час кожного візиту хворого до уваги беруть три складові кодування: причину звернення (скарга, консультування або ж оцінка результатів аналізу), діагноз і дії лікаря (лікування, направлення до лікаря вторинної ланки, призначення обстежень). ICPC-2 зручна під час ведення електронних записів — зазвичай епізоди (тобто візити, описані в кодах) нагромаджуються, підтверджуючи певні висновки про встановлений діагноз. Це також дає змогу оперативно вичленити проблеми, що не стосуються основної мети звернення хворого до лікаря.

Станом на сьогодні майже 80% сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів опанували техніку запису за класифікацію ICPC-2 на тренінгах, під час яких вони ознайомилися з базовими поняттями сімейної медицини та Міжнародної класифікації ICPC-2, принципами кодування симптомів і діагнозів, а також виконали практичні завдання з відпрацювання навичок кодування.

Перехід на форму запису за ICPC-2 унормовується Наказом МОЗ України від 04.01.2018 р. №13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги».

За матеріалами сторінки Уляни Супрун у Facebook та moz.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я