Згідно з інформацією громадської організації Transparency International Україна, близько третини закупівель ліків в регіонах України були здійснені з порушеннями правил.
Для моніторингу було проаналізовано майже 2000 операцій на Херсонщині, Хмельниччині, Дніпропетровщині, Сумщині, Івавно-Франківщині, Закарпатті та Львівщині.
Координатор проекту «DoZorro», Transparency International Україна Іван Лахтіонов повідомив, що процес закупівлі на сьогодні зводиться лише до бажання укласти угоду з тим чи іншим постачальником.
Наслідком такого підходу є низка порушень, які зводяться до безпідставної дискваліфікації, безпідставного визначення переможця та дискримінаційних вимог, що вписуються до тендерної документації.
Експерти зазначають, що порушення у процесі закупівель пов’язані не лише з корупцією, а й браком професіоналізму та досвіду, адже раніше більшість закладів цим не займалися. Щоб подолати цю проблему, процедуру слід спростити та встановити мінімальні вимоги до документації.
Для допомоги замовникам ліків були розроблені рекомендації, упорядниками яких виступили Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство охорони здоров’я, представники Антимонопольного комітету, Центру протидії корупції та Transparency International Україна.
За словами заступниці директора департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Наталії Шимко, виконання цих рекомендацій дозволить замовникам ліків закуповувати саме те, що потрібно.
Джерело: УКМЦ