Згідно публікації у Brain Structure and Function, дефіцит вітаміну D призводить до проблем із здатністю набувати нові навички та запам’ятовувати нову інформацію – і вчені пояснили, яким саме чином.
Як пояснюють автори нового дослідження, дефіцит вітаміну D порушує нейронні зв’язки між структурами головного мозку, а також дестабілізує функції периневрональних мереж. Це, в свою чергу, відбивається проблемами з навчанням та пам’яті.
Автори дослідження, спеціалісти із австралійського Університету Квінсленду, зробили ці висновки на основі серіїї експериментів із мишами: у однієї групи молодих здорових особин видалили з раціону вітамін, тоді як контрольна група отримувала повний комплекс нутрієнтів.
Через 20 тижнів група дефіциту вітаміну D продемонструвала значне зниження здатності запам’ятовувати і навчатися, порівняно з контрольною групою.
Аналіз показав, що мозок мишей із дефіцитом вітаміну D показав виражене зниження функції периневрональних мереж в гіпокампі, причому дефіцит цього вітаміну не вплинув на розмір самого гіпокампу – структури, що відповідає за пам’ять та здатність навчатися.
Периневрональні мережі складаються з протеїнів та цукрів, які разом утворюють сильну міцну підтримуючу сітку навколо певних типів нейронів: вони стабілізують контакти цих нервових клітин з нейронами інших типів.
Джерело: Medscape