Достеменно відомо, що постійне застосування засобів хіміотерапії являє собою серйозну загрозу для здоров’я персоналу онкологічних відділень та центрів, особливо медсестер.
Є дані про те, що такі професійні ризики, як вплив токсичних хіміотерапевтичних препаратів, пов’язані з розвитком різних патологій – починаючи від проблем з диханням і закінчуючи викиднями.
Проте навіть в розвинених країнах, в тому числі і в Сполучених Штатах, медичні працівники часто нехтують використанням захисного спорядження – і домогтися того, щоб вони екіпірувалися повністю, не так просто.
У новому рандомізованому дослідженні за участю 396 медсестер з 12 американських онкологічних центрів було показано, що навіть 2-річна освітня програма не допомогла покращити ситуацію: персонал нехтував засобами стандартного захисту, хоча вони не являють собою нічого особливого – захисне спорядження включає всього-на-всього подвійні рукавички й одноразовий халат зі щільної тканини. Лише в деяких випадках від медсестер вимагається застосовувати респіратори.
Проте більше третини (38%) респондентів повідомили, що вони не одягали халат і рукавички, оскільки вони «занадто незручні».
Автори вважають, що впливу препаратів хіміотерапії на медперсонал повинно приділятися більше уваги. «Вплив токсинів через незначні прямі контакти або через вдихання не такий помітний, як укол голкою, але ця невидима загроза більш небезпечна для медичного персоналу, ніж інфекції, що передаються через кров», – пишуть вони в супровідній статті, опублікованій в Oncology Nursing Forum.
Джерело: Medscape