«Конверт» з антибіотиками знижує ризик інфекції міокарда

254

Приблизно 1,7 мільйона пацієнтам у всьому світі щорічно з метою корекції порушень серцевого ритму встановлюються кардіопристрої, здебільшого кардіостимулятори та дефібрилятори. Незважаючи на те, що це перевірена і безпечна практика, при таких втручаннях все ще існує ризик зараження інфекцією.

Група дослідників на чолі з фахівцями із клініки Клівленда (США) зробила практично сенсаційне відкриття: виявилося, що використання біодеградуючої оболонки з антибіотиками при імплантації кардіологічних пристроїв здатне кардинально знизити частоту серйозних інфекцій.

Оболонка виготовлена ​​з спеціальної сітки, яка «оснащена» двома антибіотиками – міноцикліном і рифампіном – та повністю покриває дефібрилятор чи кардіостимулятор. Антибактеріальні засоби безперервно вивільняються в місці втручання протягом мінімум семи днів. «Конверт» повністю виводиться з організму пацієнта приблизно через дев’ять тижнів.

Автори протестували свою розробку у рандомізованому дослідженні за участю 6 983 пацієнта з 25 країн. Результати показали, що нова техніка на 40% знижує ризик розвитку інфекцій міокарда, пов’язаних з імплантацією.

Дослідники також перевірили безпеку «конверта» і не виявили збільшення частоти ускладнень при його застосуванні.

За винятком призначення профілактичного курсу антибіотиків безпосередньо перед процедурою імплантації, це перша методика, котра доведено знижує ризик інфікування, продемонструвавши свою ефективність в масштабному рандомізованому клінічному дослідженні.

Джерело: European Pharmaceutical Review

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я