Американські фахівці повідомляють, що психотерапевтичні методики, зокрема поведінкова терапія, настільки ж ефективні, як і медикаментозне лікування, нетримання сечі у жінок.
А у деяких випадках психотерапія може бути навіть кращою альтернативою лікування цього розповсюдженого розладу, адже ліки, котрі доводиться приймати таким пацієнткам, часто викликають у них низку побічних ефектів, таких як сухість у роті, нудота і втома.
Такі висновки було зроблено на основі мета-аналізу, котрий охоплював 84 рандомізованих контрольованих клінічних досліджень. В цих наукових роботах описувалися всі лікарські засоби, котрі застосовуються для усунення нетримання: блокатори кальцієвих каналів, гормональні препарати, агоністи альфа-адренергічних рецепторів тощо. Психотерапевтичні методики застосувалися в них як терапія другої, або третьої лінії (після ін’єкцій ботулотоксину).
При аналізі виявилося, що у показниках контролю сечовиділення поведінкова терапія «обійшла» всі без винятку фармакотерапевтичні втручання. (Правда, потрібно зазначити, що лікарські засоби, описані у дослідженнях, призначалися винятково у режимі монотерапії.)
Джерело: Medscape