Нейробіологи стверджують: активність людського мозку змінюється з огляду на соціальні ролі

283

Тріо дослідників з Канади виявило, що людський мозок поводиться по-різному в буденному житті і на сцені, тобто коли людина виконує певну роль.

У статті, опублікованій в журналі Royal Society Open Science, група викладачів Університету МакМастер описує експерименти, котрі  вони проводили зі студентами, які виконували шекспірівські ролі Ромео і Джульєтти.

На це дослідження авторів надихнули спостереження: свого часу вони помітили, що коли актори перевтілюються у своїх персонажів, то набувають характеристик, не притаманних їм  раніше.

Заінтриговані цими спостереженнями, вчені спробували  розібратися, що відбуваються в мозку людини, коли вона стає «вигаданим» персонажем. Тоді вони запросили до експерименту студентів, які пройшли навчання в акторській майстерності.

Кожен  учасник мав декламувати монолог свого персонажу під час сканування (функціональної МРТ). До того ж дослідники попросили студентів змінювати вимову на різний манер, наприклад говорити із британським акцентом або довірливо, немов з другом. Далі добровольці мали декламувати фрагменти  різних  етапів  розвитку сюжету знаменитої шекспірівської п’єси, а заключна частина експерименту включала знамениту “сцену на балконі”.

Порівнюючи та аналізуючи знімки МРТ, дослідники змогли визначити кілька моделей (патернів), що відповідають ролям, які грали учасники.

Наприклад, вони спостерігали зниження активності мозку в префронтальній корі, коли добровольці прикидалися близькими друзями. Автори припускають, що зміна патернів активності мозку у відповідь на зміну моделі поведінки свідчить про те, що актори фактично втрачають частину своєї ідентичності, коли вони виконують роль.

Джерело: Medical Express

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я