Доволі таки давно вчені пов’язують вірус імунодефіциту людини із розвитком двох неходжкінської лімфоми та саркоми Капоші – ці онкозахворювання розвиваються на останніх стадіях ВІЛ-інфекції.
Дослідницька група з Єльської школи суспільної охорони здоров’я встановила відмінності між підтипами неходжкінської лімфоми у людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, й відповідно мають низький рівень T-клітин CD4 й виражену віремію.
Американські вчені спостерігали за людьми, що живуть з ВІЛ зі Сполучених Штатів і Канади з 1996 по 2014 рік. Загалом вони обробили дані понад 100 000 осіб, й у 712 з них було діагностовано неходжкінську лімфому. Шляхом статистичного аналізу дослідники підтвердили давню гіпотезу про те, що кількість Т-клітин CD4 і кумулятивне вірусне навантаження відіграють важливу у розвитку неходжкінської лімфоми й можуть вважатися самостійними факторами цього типу раку.
Крім того, вони отримали нові докази ролі цих двох чинників у розвитку певних підтипів неходжкінської лімфоми.
Загалом отримані дані свідчать про те, що тривала віремия ВІЛ є незалежним чинником ризику розвитку неходжкінської лімфоми, й це доводить необхідність ранньої діагностики ВІЛ-інфекції з наступним швидким початком антиретровірусної терапії. Зниження віремії та відновлення імунної функції за допомогою відповідних препаратів має вирішальне значення для запобігання неходжкінської лімфоми
Вважається, що на сьогодні це дослідження найбільш повно оцінює різні показників кількості Т-клітин і вірусного навантаження з метою визначення ключових факторів ризику неходжкінської лімфоми як в цілому, так і по її підтипів.
Джерело: Medical Express