ІСААК ТРАХТЕНБЕРГ: ЧОМУ Я ЧИТАЮ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

2231

Ісаак ТРАХТЕНБЕРГ,
академік НАМН, член-кореспондент НАН України

Ми живемо у взаємо-пов’язаному інформатизованому світі. Для нас, науковців та лікарів-практиків, усіх причетних до системи охорони здоров’я, одним із надійних джерел інформації є наша шановна газета «Ваше здоров’я». Часопис у багатьох випадках став у пригоді мені й моїм колегам з Інституту медицини праці НАМН України.

Впадає в око, як змінилось «ВЗ» останнім часом: ширшою стала тематика, сучасний дизайн, багата фотоілюстрація. Але оскільки з газетною площею завжди сутужно, не стану розвивати цю думку, а як постійний, упродовж багатьох років, читач спинюся на побажаннях щодо подальшого висвітлення питань охорони здоров’я на сторінках часопису.

Перше: на мою думку, добре було б не обмежуватись констатацією здобутків нашої медичної науки, а йти далі, повідомляти про практичні результати рекомендацій науки, про їх ефективність уже у клінічній практиці. Лікарі-практики могли б повідомити і свої оцінки новацій, із позицій практики подати пропозиції щодо подальшого удосконалення запропонованих наукою лікувальних чи діагностичних технологій, нових приладів тощо. Адже за великим рахунком галузева наука і працює заради клінічної практики.

Побажання друге: приділити більше уваги молодим фахівцям, можливо, відкрити й відповідну рубрику. Адже ніхто з лікарів, провізорів не потребує фахової допомоги так, як на початковому етапі самостійної роботи. Своїм багатющим досвідом могли б поділитися наші шановні медики-ветерани, і не тільки вони, скільки у нас талановитих медичних фахівців, науковців!

Побажання третє: давайте не забувати наукової, лікарської спадщини наших попередників. Маю на увазі не лише тих, хто вже у глибині історії вітчизняної медицини, а корифеїв недавніх часів, таких, як незабутні академік Микола Амосов, академік Володимир Фролькіс та багато інших. Адже скільки цінного у їх науковій, клінічній спадщині, чому ж її не використати?

І, нарешті, четверте побажання – останнім я поставив його не тому, що воно менш важливе, а тому, що це окремий потужний пласт і про нього не можна говорити скоромовкою.

Банальним стало тисячократне повторення з трибун різного рівня про важливість профілактики, а що робимо практично для розвитку цього напрямку, високо цінованого у всьому цивілізованому світі? Отож пошанованому «Вашому здоров’ю», на мою думку, варто було б активніше висвітлювати профілактичний напрямок у медицині.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я