Згідно з результатами нового дослідження американських вчених, цей елемент лікарняного інтер’єру приховує між своїми складками вкрай небезпечні та стійкі до антибіотиків бактерії.
Це твердження засноване на результатах експерименту фахівців з медичного центру університету Мічигану, протягом якого дослідники зібрали понад 1 500 зразків з лікарняних шторок із 625 палат у шести медичних закладах.
Відповідні зразки також збиралися у пацієнтів — при їх надходженні, а також через 14 днів і 30 днів після їхнього перебування у медичному закладі. Крім того, у пацієнтів, за можливості, також збиралися зразки щомісяця впродовж шести місяців після їх виписки.
Отримані результати показали, що 22% зразків зі шторок були позитивними на мікроорганізми з множинною лікарською резистентністю (ступінь забруднення складав від 12% до 28,5% залежноі від медзакладу).
Із цих 22% зразків майже 14% були заражені стійкими до ванкоміцину ентерококами і близько 5% — резистентними до метициліну Staphylococcus aureus (MRSA). Колонізація пацієнтів цими двома патогенами була пов’язана саме із контактом з лікарняними шторками.
«Ми були здивовані, побачивши, що організми з множинною лікарською стійкістю, особливо стійкі до ванкоміцину ентерококи, що виділяються пацієнтами, постійно забруднюють лікарняні шторки, де ці патогени частенько виживають і можуть передаватися іншим пацієнтам, а також забруднювати інші поверхні. Оскільки шторки використовуються в медустановах в усьому світі, це глобальна проблема», — резюмують у супровідній статі автори дослідження.
Джерело: WebMD