Фундація медичної допомоги дітям (Children’s Medical Care Foundation) провела тренінг для 27 лікарів-неонатологів, дитячих анестезіологів та медичних сестер у Харківському регіональному перинатальному центрі, повідомляє прес-служба МОЗ.
Разом із колегами з Польщі, експертами-неонатологами, українські фахівці відпрацювали теоретичні і практичні навички
«Найважливішим для безпеки є кваліфікована команда, яка знає, що потрібно зробити під час пологів і в перші хвилини після народження немовляти. Вдосконалення компетенцій лікарів-неонатологів в Україні — саме це є метою тренінгу, який відбувається в Харкові», — зазначила директорка Фундації медичної допомоги дітям в Україні Зоряна Іванюк.
Мотивованість і знання лікаря стають головним чинником встановлення довіри між лікарем і пацієнтом, вибудовують нову культуру стосунків, відзначив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський, який відвідав тренінг. За його словами, таке навчання є винятково важливим.
Незабаром подібні тренінги відбудуться ще у двох перинатальних центрах — у Житомирі й Києві — у рамках підписаного МОЗ України 25 вересня 2017 року Меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю з Фундацією медичної допомоги дітям, метою якого є підвищення рівня надання неонатологічної допомоги в Україні. В Україні було відібрано 3 заклади, на базі яких проходитимуть тренінги з неонатології.
Тренінгові центри запрацюють на базі таких закладів:
- Перинатальний центр м. Києва
- Обласна комунальна установа «Житомирський обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради
- Комунальне некомерційне підприємство «Харківський регіональний перинатальний центр».
Заклади відбирала команда експертів з Фундації медичної допомоги дітям на основі аналізу неонатологічної служби усіх областей України, в яких доглядають за передчасно народженими дітьми.