Американські фахівці пропонують переглянути стандарти скринінгу на цукровий діабет й закликають клініцистів «не покладатися виключно на показники глікогемоглобіну».
Згідно з результатами нового дослідження, аналіз крові на глікований гемоглобін (глікогемоглобін, HbA1C), який широко застосовується для діагностики діабету, є «вкрай ненадійним», оскільки часто дозволяє медичним фахівцям пропускати випадки діабету і переоцінювати поширеність нормальної толерантності до глюкози.
Фахівці з Національного медичного центру надії в Дуарте, штат Каліфорнія, проаналізували дані 9 000 дорослих осіб, зібрані за період 2005-2014 років, у яких не було діагнозу діабету. Статистична обробка цих даних показала, що тест на глікогемоглобін привів до
- гіпердіагностики толерантності до глюкози у 42% випадків
- та гіподіагностики цукрового діабету в 73% випадків
у порівнянні з пероральним тестом на толерантність до глюкози.
Таким чином, дорогоцінний час для цих пацієнтів було втрачено. З урахуванням нових даних автори дослідження пропонують переглянути стандарти скринінгу на цукровий діабеет. Наприклад, замість аналізу крові на глікований гемоглобін для подальшого уточнення діагнозу пацієнтам з груп високого ризику рекомендується проводити пероральний тест на толерантність до глюкози.
Джерело: Medscape
ГЛІКОВАНИЙ гемоглобін!!!
Від реакції ГЛІКУВАННЯ!!!
глікозильований це калька з рос.