Як вважають фахівці із Філадельфії, сучасна медицина має відмовитися від суворих установок порвати з залежністю одним махом – вони не тільки неефективні, але й шкідливі.
На їхню думку, спроби переконати пацієнтів позбутися нікотинової залежності «одним махом» за один раз не можуть вважатися дієвою або корисною стратегією. Відповідно до нових уявлень американських фахівців, для оцінки характеру хронічної залежності, а також для управління нею, лікар має враховувати складну біохімію головного мозку, яка зумовлює стійкість залежності від тютюну.
Американські фахівці пропонують змінити підхід – замість того щоб наполягати на тому, що вони повинні кинути, більше розпитувати пацієнтів про їхню пристрасть до тютюнопаління. Таким чином курці отримують можливість усвідомлено ставитися до власної інстинктивної поведінки, а це вже перший крок до контролю над нею, що дає надію на вирішення проблеми нікотинової залежності.
«Важливо усвідомлювати, що курці, котрі намагаються відмовитися від цієї, безумовно, шкідливої звички, щоденно ведуть грандіозну біологічну битву – між раціо, котре говорить їм ,що цигарка зрештою їх уб’є, та потужною природньою силою, котра не дозволяє їм випустити цигарку з рук» – пояснюють свою точку зору нонконформісти від медицини.
Джерело: Medscape