Влітку виповнюється три роки, як обов’язки міністра охорони здоров’я виконує доктор українського походження з США.
Система охорони здоров’я за останні кілька років почала змінюватися. Незважаючи на те, що глава відомства деякими кроками нажила чимало недоброзичливців серед українських пацієнтів і лікарів, вона змогла запустити масштабну реформу галузі, яка показала найбільш відчутні зміни в сфері медицини за всю історію незалежної України.
Один з важливих кроків, який дозволив виключити або зменшити рівень корупції в лікарнях, це оплата за надані послуги, а не видача грошей лікарням «на руки». У такий спосіб, за словами в.о. міністра охорони здоров’я, дуже складно щось вкрасти. Про це вона розповіла DW. Як вона зазначила – «там, де йде боротьба з корупцією, там хочуть показати неефективність роботи держави».
– Звідси і росте ідея «failed state», неспроможної держави, яку поширює Росія. Мета – щоб був хаос і були питання, – каже Уляна Супрун. – Закон про зміни фінансування медицини ухвалений парламентом. 27, 5 мільйонів людей підписали декларації з сімейним лікарем. Ми зробили одну з найбільш масштабних реформ в Україні. У серпні я буду керівником, який найдовше очолює МОЗ в історії незалежної країни – міністром або в.о.
Що, на думку Супрун, доводить, що статус насправді не має значення, якщо робити свою роботу.
Після виборів глави держави команда Уляни Супрун помітила інтерес до своєї роботи з боку Володимира Зеленського, який раніше, і це не секрет, критикував медичну реформу – і це знайшло відгук у серцях виборців. В.о. міністра охорони здоров’я каже, що не проти спілкування з командою президента – в міністерства готові розповісти йому про хід реформи. Але Супрун підкреслює – скасувати або зупинити реформу вже не вдасться. Другий її етап стартує влітку, третій і останній – в наступному році. Правда, чи буде Уляна Супрун стояти на чолі галузі в той час, уже після парламентських виборів, – ще невідомо. Каже – це буде залежати від того, хто буде в уряді. Якщо це будуть не однодумці, навряд чи з ними вдасться знайти спільну мову.
Джерело: DW