Дослідники виявили, що у добрих лікарів пацієнти одужують швидше

766

Співробітники Університету охорони здоров’я і медицини в Нью-Джерсі виявили, що у лікарів з доброю вдачею і хорошим настроєм виходить краще лікувати своїх пацієнтів – у таких фахівців хворі швидше одужують. Тобто, блискуче навчання в медичних університетах не дає такого хорошого результату, як добре ставлення доктора до хворого. Вчені з університету довели, що турбота має значення, а співчуття – цілющу силу. У той же час, такі лікарі самі є більш щасливими і менш втомленими – високу стійкість до стресів і позитивні емоції їм дарують вилікувані пацієнти. Про це повідомляє washingtonpost.com.

Вчені пояснюють, як співчуття або емпатія стосовно пацієнтів можуть допомогти їм одужати. Виявляється, люди, які бачать глибоку турботу про них з боку медичного персоналу, починають більш ретельно дотримуватися режиму лікування і виконувати всі розпорядження лікаря. Дослідники пояснюють це на на прикладі хворих на діабет. ЦІєю недугою страждає 30 мільйонів американців. У разі, якщо хворі бачать співчуття і участь з боку лікарів, їх шанси значно збільшуються, а ймовірність серйозних ускладнень діабету, навпаки, знижується. Можна навести й інший приклад – пацієнти, які бачили участь з боку лікарів і медсестер перед операцією, були більш спокійними, а значить, використовувати велику кількість знеболюючих на час хірургічного втручання не було потрібно. Після операції їх швидше виписували. Шкода, але самі лікарі і медсестри не завжди вірять в силу співчуття.

Вчені з Університету охорони здоров’я і медицини в Нью-Джерсі дають деякі поради, виконуючи які, шанси потрапити до доброго лікаря і швидше одужати збільшуються. Лікар повинен сидіти, розмовляючи з вами, обличчям до вас і дивитися вам в очі, піклуватися про ваше емоційне і психологічне благополуччя. А головне – він не повинен перебивати пацієнтів. Від таких лікарів американські вчені взагалі радять триматися подалі. А такі при першому зверненні пацієнта в лікарню – не рідкість. Також пацієнти, які бачать таке ставлення лікарів, менше витрачаються на ліки – їх рахунки в два рази скромніше тих, хто потрапив до «злого» доктора.

Багато хто вважає, незважаючи на таку думку вчених, що краще все ж потрапити до лікаря, який відноситься до них байдуже, але який є асом своєї справи. На це американські дослідники відповідають – у таких світил шанси зробити серйозну помилку набагато вищі. Дослідження, в якому взяли участь близько восьми тисяч хірургів США, показали, що кількість хірургів, які робили серйозні помилки, в три рази вище саме серед тих, хто ставився до пацієнтів знеособлено.

Самим же лікарям, які добре відносяться до пацієнтів, вдається частіше уникнути емоційного вигорання – представники цієї професії знаходяться в групі ризику. Але, за словами вчених, надмірне співчуття, навпаки, підвищує шанси «перегоріти».

Джерело: washingtonpost.com Дослідники виявили, що у добрих лікарів пацієнти одужують швидше

А це додає оптимізму не тільки хворим, але і їх лікуючим лікарям.

Співробітники Університету охорони здоров’я і медицини в Нью-Джерсі виявили, що у лікарів з добрим і теплим вдачею і хорошим настроєм виходить краще лікувати своїх пацієнтів – у таких фахівців хворі швидше одужують. Тобто, блискуча навчання в медичних університетах не дає такого хорошого результату, як добре ставлення доброго доктора. Вчені з університету довели, що турбота має значення, а співчуття має цілющу силу. У той же час, такі лікарі самі є більш щасливими і менш втомленими – високу стійкість до стресів і позитивні емоції їм дарують вилікувані пацієнти. Про це повідомляє washingtonpost.com.

Вчені пояснюють, як співчуття або емпатія стосовно пацієнтам можуть допомогти їм одужати. Виявляється, люди, бачачи глибоку турботу про них з боку медичного персоналу, починають більш ретельно дотримуватися режиму лікування і виконувати всі розпорядження лікаря. Доктора пояснили на прикладі хворих на діабет. На цю недугу страждає 30 мільйонів американців. У разі, якщо хворі бачать співчуття і участь з боку лікарів, їх шанси значно збільшуються, а ймовірність серйозних ускладнень діабету, навпаки, знижується. Можна навести й інший приклад – пацієнти, які бачили участь з боку лікарів і медсестер перед операцією, були більш спокійними, а значить, використовувати велику кількість знеболюючих на час хірургічного втручання не було потрібно. Після операції їх швидше виписували.

Шкода, але самі лікарі і медсестри не завжди вірять в силу співчуття. Проте, вчені з Університету охорони здоров’я і медицини в Нью-Джерсі дають деякі поради, виконуючи які, шанси потрапити до доброї лікаря і швидше одужати збільшуються. Лікар повинен сидіти, розмовляючи з вами, він повинен бути розгорнутим обличчям до вас і дивитися вам в очі, піклуватися про вашому емоційному і психологічному благополуччі. А головне – він не повинен перебивати пацієнтів. Від таких лікарів американські вчені взагалі радять триматися подалі. А такі при першому зверненні пацієнта в лікарню – не рідкість. Також пацієнти, які бачать таке ставлення лікарів, менше витрачаються на ліки – їх рахунки в два рази скромніше тих, хто потрапив до «злому» доктору.

Багато хто вважає, незважаючи на таку думку вчених, що краще все ж потрапити до лікаря, який відноситься до них байдуже, але який є асом своєї справи. На це американські дослідники відповідають – у таких світил шанси зробити серйозну помилку куди вище. Дослідження, в якому взяли участь близько восьми тисяч хірургів США, показали, що кількість хірургів, які робили серйозні помилки, в три рази вище серед тих, хто ставився до пацієнтів знеособлено.

Самим же лікарям вдається частіше уникнути емоційного вигорання – представники цієї професії знаходяться в групі ризику. Але, за словами вчених, надмірне співчуття, навпаки, підвищує шанси «перегоріти».

Джерело: washingtonpost.com

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я