Спеціалісти розробили план дій до 2030 року, згідно з яким боротьба з інсультом включає посилиться в семи сферах – від первинної профілактики до покращення життя після інсульту.
Інсульт займає друге місце в світі за частотою смерті людей, а також є однією з основних причин втрати жителями працездатності. З латинської мови ця назва перекладається як «скачу, стрибаю» та «удар». Щорічно маса людей вмирає внаслідок інсульту, ще більша кількість – потрапляє в лікарні, після чого їхнє життя часто залишається зміненим назавжди. А оскільки, згідно з прогнозами, в наступні десятиліття населення Європи старішатиме, шанси, що кількість випадків інсульту піде на спад, примарні.
Інсульт – це гостре порушення кровообігу в мозку, що веде до його пошкодження та розладу або втрати функцій. Хоч саме це часто є причиною смерті жителів, медики відзначають – цю хворобу набагато легше попередити.
Європейська організація інсульту разом з Європейським альянсом боротьби з інсультом розробила план дій боротьби з цією хворобою, який прораховує кроки медиків на 11 років вперед – аж до 2030 року. До цього часу, як вважають автори цього плану, кількість інсультів повинна знизитись на 10%.
Стратегічні цілі на цей час – це, власне, зменшити кількість інсультів в Європі на 10%, більше 90% пацієнтів відправляти на лікування в спеціалізовані інсультні блоки, мати національні плани боротьби з інсультом, в яких прописано весь процес надання допомоги, і національні стратегії.
Зміни повинні торкнутись семи сфер діяльності: первинної профілактики, організації допомоги при інсульті, лікування при гострому інсульті, вторинної профілактики, реабілітації, оцінки результатів лікування при інсульті, оцінки якості допомоги і життя після інсульту.
План дій боротьби з інсультом в Європі на 2018-2030 роки.