Захворювання, яке спричиняє сліпоту, можна буде діагностувати на ранній стадії, та тим самим попередити незворотні наслідки для зору.
Глаукома щороку відбирає можливість бачити у багатьох людей – захворювання вражає майже чотири відсотки населення старше 40 років, що виводить його на другу позицію в списку причин сліпоти в світі. Ще в 2010 році глаукому діагностували в 60, 5 мільйонів осіб, а через десять років кількість хворих, за прогнозами спеціалістів, повинна збільшитись на четверть та скласти 80 мільйонів людей.
Вважається, що ця хвороба тихо «краде» зір, адже протікає вона в більшості випадків абсолютно непомітно. Значну частину зору, 40%, можна втратити, навіть не помітивши цього. А от виправити це вже не вдасться – лікування може лише зупинити прогресування цього захворювання. Тому важливо вчасно діагностувати глаукому та поставити крапку в розвитку хвороби, врятувавши зір. Діагностувати глаукому на ранній стадії спеціалісти IBM планують за допомогою штучного інтелекту.
Щоб діагностувати глаукому, необхідно пройти тести, оскільки такі пошкодження по-різному впливають на зір. Відомо, що пошкоджений зоровий нерв викликає дефекти у верхньому і нижньому полях зору. Згідно з дослідженням IBM, яке компанія провела спільно з Нью-Йоркським університетом, індекс поля зору можна оцінювати за тримірним зображенням оптичної томографії зорового нерву. Зробити це точно можна за допомогою штучного інтелекту.
В майбутньому такий метод може допомогти швидко і точно діагностувати глаукому. Настільки точні дані неможливо отримати за допомогою томографії. Також дослідники виявили, що результати деяких тестів в майбутньому можна спрогнозувати. Мова йде про дослідження розладів зору під час кількох візитів до лікарів. А це дає можливість побачити майбутній прогрес хвороби та її початок та вчасне змінити чи назначити лікування.
Джерело: www.ibm.com