Ожиріння у дітей починається через помилки батьків

1953

Мами і тата винні в тому, що через свою любов часто закривають очі на проблеми з вагою у дитини.

Ожиріння – не такий вже рідкісний діагноз для сучасних школярів. Хоч захоплення спортом і активний і здоровий спосіб життя з кожним роком набувають все більшої популярності, на успішні продажі школярам чіпсів і кока-коли це ніяк не впливає. А якщо дорослі забороняють дітям купувати магазинні солодощі, то хоча б намагаються їх балувати домашньої піцою, пельменями або бабусиними млинцями – і чим частіше, тим, як вважається в багатьох сім’ях, більше дитина відчуває батьківську любов. В результаті малюк набирає вагу, але багато батьків замість того, щоб бити на сполох, ласкаво тріпають за щічку і вважають його просто «нестандартним». Невизнання у дитини зайвої ваги – одна з основних помилок батьків, які ведуть лише до погіршення ситуації.

Вчені з Ноттінгемського університету провели розслідування, яке показало, що помилку роблять більше половини мам і тат – 55%. Під час своєї роботи вчені подивилися, як сприймають свою зайву вагу самі діти, медичні працівники та батьки цих дітей. Пізніше порівняли отримані дані з медичними стандартами визначення надмірної ваги. І отримали невтішні результати.

Серед батьків величезна кількість не бачить зайвої ваги у своїх дітей, зате серед самих школярів ця цифра нижче – недооцінюють свої проблеми з вагою трохи більше третини опитаних неповнолітніх. Медпрацівники також необ’єктивно оцінювали вагу маленьких пацієнтів, і з цієї причини багатьом дітям не пропонували допомоги по зниженню ваги. Але в цій групі проводили обмежені дослідження.

Згідно з висновками вчених, складніше оцінити вагу своєї дитини було батькам хлопчиків, ніж дівчат. Якщо дорослі теж не худенькі і без вищої освіти – їм також було складніше на око визначити проблеми з вагою у дітей. Мами і тата маленьких діток ще рідше вважали свою дитину повною, на відміну від батьків дітей старшого віку. За словами дослідників, такі проблеми є і в деяких культурах і етнічних групах, де крупна статура вважається нормальною. Дітей з надмірною вагою батьки зазвичай просто вважали більшими, ніж їх ровесники, або з широкою кісткою, а не говорили про ожиріння. Притому фахівці впевнені, що встановити цей діагноз вкрай важливо саме в дитячому або підлітковому віці.

Щоб розібратися в цій проблемі, вчені провели 87 досліджень у всьому світі з 2000 по 2018 рік. Учасниками стало майже 25 тисяч дітей до 19 років і їх батьків. Першим кроком до допомоги таким сім’ям має стати визнання надмірної ваги у дитини її батьками та медпрацівниками. Сумно, але за останні 40 років кількість дітей, які страждають на ожиріння, зросла в 10 разів. Якщо в 1975-му році в світі було тільки 5 мільйонів дівчат із зайвою вагою, то в 2016 ця цифра збільшилася до 50 мільйонів. Хлопчиків з ожирінням стало 74 мільйонів проти шести мільйонів раніше. В Європі надмірна вага є майже у половини хлопчиків і дівчат.

Джерело: medicalxpress.com

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я