Вчені з США впевнені, що регулярний прийом солодощів спрацьовує, як ліки.
Дослідники помітили, що у людей, які регулярно ласують шоколадом, ризик рано померти, отримати інсульт або мерехтливу аритмію набагато нижчий, ніж у тих, хто утримується від солодощів. Звичайно, мова йде про помірні кількості.
У журналі Heart з’явилася стаття, в якій йдеться про те, як вживання шоколаду впливає на зниження ризику появи фібриляції передсердь, яка більш відома як мехертлива аритмія. Таке відхилення від норми набагато підвищує шанси пацієнта в майбутньому отримати інсульт. Також зростає ймовірність ранньої смерті.
Згідно з дослідженням фахівців Гарвардського університету спільно з данськими і канадськими колегами, ймовірність аритмії різко падала у жінок, які ласували не більше, ніж 30 грамами шоколаду в тиждень. Для чоловіків, щоб отримати такий же ефект, знадобилося в два рази більше шоколаду. Імовірність миготливої аритмії знизилася на 21-23%.
Учасниками досліджень стало 55 тисяч чоловіків і жінок. Як відзначають вчені, на стан судин добре впливає темний шоколад – через високу концентрацію в продукті флавоноїдів. Вони, в свою чергу, впливають на фермент, який займає не останнє місце в регулюванні кров’яного тиску. Якщо він активується, судини відчувають окислювальний стрес. Серцево-судинні хвороби – прямий наслідок такого стресу. Флавоноїдам ж під силу пом’якшити цей стрес.
Джерело: МедикФорум