На Закарпатті вперше в Україні почнуть лікувати аритмію за золотим стандартом Європи

1338

Ділянки, які стають причиною аритмій, будуть виморожувати.

Жителям Закарпаття відтепер для того, щоб вилікувати аритмію, не доведеться покидати межі області. В Закарпатському обласному клінічному кардіологічному диспансері почали застосовувати радіочастотну абляцію, що дозволяє надавати пацієнтам сучасне високоефективне лікування аритмій.

Нещодавно такі оперативні втручання тут провели вперше – після закупівлі нового обладнання для електрофізіологічної лабораторії. Це зробили в рамках спільного проекту Світового Банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який зараз втілюється в життя у Закарпатті.

Вже скоро на Закарпатті вперше в Україні почнуть проводити кріоабляції аритмій серця. Першим медзакладом, де запровадять такий спосіб боротьби з аритмією, стане Закарпатський обласний клінічний кардіологічний диспансер.

Як пояснює лікар-аритмолог рентген-хірургічного відділення Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Володимир Ком’яті, ця методика передбачає введення в порожнини серця кріобалону, наповненого азотом, який виморожує ділянки, що є причиною аритмії.

  • В Європі близько 400 таких центрів, адже цей метод вважається «золотим стандартом» у лікуванні аритмій серця, – відзначає Володимир Ком’яті. – На жаль, в Україні жодного державного центру кріоабляції поки що немає.

Проте вже скоро з’явиться перший такий медзаклад на Закарпатті.

За даними Асоціації кардіології, в Україні кожна 40 людина страждає від аритмії.

Що таке аритмія?

Аритмія – це зміна ритму і частоти сердечних скорочень, що може стати загрозою для життя пацієнта. Аритмії бувають різних видів і класифікуються залежно від походження та характеру порушень ритму.

Основні форми аритмії:

  • прискорення скорочень серця (тахікардія);
  • їх сповільнення (брадикардія);
  • приступи серцебиття (пароксизмальна тахікардія)

Хоча аритмія – це лише симптом хвороби, а не повноцінне захворювання, уникати лікування не варто. Радіочастотна абляції дозволяє повністю відновити нормальний ритм роботи серця або досягти відсутності епізодів аритмії протягом довгого часу. Так трапляється у більшості пацієнтів.

Що таке радіочастотна абляція?

Це одна з найбільш поширених у світі методик лікування аритмій. На патологічні ділянки серця впливають електричним струмом високої частоти – це точковий вплив. Радіочастотну абляцію проводять за допомогою тонкого катетера-провідника – його вводять через стегнову артерію або через підключичну вену і підводять до патологічного вогнища в серці. Радіочастотний імпульс, який подається на провідник, викликає місцевий опік і руйнує зону аритмії або створює бар’єр для розповсюдження впливу аритмічного вогнища на все серце.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я