Ці пристрої зараз також встановлюють в місцях скупчення людей.
Коли в людини зупиняється серце, в лікарів є деякий час, щоб спробувати запустити його знову. Але не завжди і не у всіх лікарнях є необхідні для цього сучасні медичні прилади – дефібрилятори, кожний з яких коштує понад дві тисячі доларів.
А буває і так, що на виклик приїжджає недосвідчений лікар або фельдшер, що розгублюється у складних умовах і втрачає дорогоцінний час. Запобігти цьому допоможуть 6 нових дефібриляторів, що надійшли у шість лікарень Запоріжжя. Апарати обладнано голосовими підказками, як їх треба правильно використовувати. З кожним із них передано по три мішки Амбу, які використовують для вентиляції легенів.
І ще одна приємна новина. Такі пристрої зараз встановлюють у місцях скупчення людей по всій країні: аеропортах, вокзалах, метро тощо. Але зрозуміло, що у першу чергу ними обладнують лікарні швидкої допомоги – так звані центри первинної медико-санітарної допомоги.
За словами радниці німецького проекту Товариства міжнародного співробітництва GIZ Вікторії Василенко, втручання людини у реанімацію роботи серця із таким приладом мінімальне, тобто він не вдарить людину струмом, якщо сердечний ритм в неї є.
Не дивлячись на наявність голосових підказок, зрозуміло, що в лікарнях були проведені тренінги персоналу з використання нового медичного обладнання із поясненням специфіки їх застосування для дорослих та дітей у випадку невідкладних станів. У таких критичних ситуаціях кожна секунда – на вагу золота, адже саме від часу та наявності сучасного обладнання залежить, чи можна ще врятувати людину.
Джерело: ztv.zp.ua