За дев’ять місяців служба здоров’я виросла з державного стартапу до сталої організації.
Національна служба здоров’я України з’явилась трішки більше року тому, незабаром після старту медичної реформи, покликаної змінити систему охорони здоров’я в Україні. Основним завданням для служби стало національне страхування, в рамках якого укладаються договори з медичними закладами. Згідно з ними, НСЗУ закуповує в лікарнях послуги з допомоги населенню.
За 400 днів роботи Національної служби здоров’я України 27,5 мільйонів пацієнтів обрали свого лікаря. За цей час, як звітують у службі, вони підписали 1320 договорів з закладами надання первинної медичної допомоги. Нову модель фінансування запровадили в усіх комунальних закладах охорони здоров’я.
– За дев’ять місяців роботи виплатили майже 9 мільярдів гривен медзакладам згідно з договорами НСЗУ, – відзначають в Національній службі охорони здоров’я. – Аптеки отримали біля 45 мільйонів гривень – вони розійшлись у майже тисячу таких закладів, які підтримали програму «Доступні ліки». За електронними рецептами «Доступні ліки» відпускають більше, ніж в шести тисячах аптек.
Як повідомляють в службі здоров’я, більше мільйона електронних рецептів вже відпустили. Всього виписали майже два мільйони таких рецептів за півтори місяці роботи програми. Крім цього, з даними щодо просування окремих напрямів діяльності, які постійно оновлюються, можна ознайомитись на сайті НСЗУ, де викладено сім дашбордів – документів зі статистикою.
Джерело: Національна служба здоров’я України