Замість того, щоб відбілювати зуби, як кажуть в рекламі, такі пасти пошкоджують та руйнують їх.
Останнім часом більш популярними стають зубні пасти, які містять в собі вугілля. Реклама обіцяє, що така чорна паста поверне білизну зубів в короткі терміни. Проте лікарі не радять спішити та міняти тюбик звичної пасти на чорну. В Британському стоматологічному товаристві відзначають, що такі пасти швидше стануть причиною майбутніх проблем з зубами, ніж позбавлять споживачів від них. Огляд опублікували в British Dental Journal. Так, як кажуть медики, паста з деревним вугіллям спричиняє потертості на зубах, пошкоджує емаль та сприяє руйнуванню зубів і пошкодженню ясен. Такі пасти навіть можуть викликати рак. Вірити, що вони можуть видаляти плями, відбілювати зуби, є неабразивними, антибактеріальними і навіть володіють здатністю зміцнювати зуби, не варто.
В Британському товаристві стоматологів проаналізували 50 зубних паст на деревному вугіллі і виявили, що лише невелика частина з них, вісім відсотків, містять фторид. А саме цей складник зубних паст відповідає за зміцнення зубів та їх захист. Хоча більшість з них, як запевняли виробники, повинна була б відбілювати зуби, третина – зміцнювати їх, ще близько 50%- мати антибактеріальні або антисептичні властивості. Виробники дев’яти з десяти паст переконували, що вони екологічні та органічні та чисті. Проте майже нічого з цих слів не підтвердилось. Якщо ж говорити суто щодо відбілювання, то спеціалісти вважають, що властивості деревного вугілля щодо всмоктування є недостатніми для цього. Вони не здатні зменшувати забарвлення в емалевій та кістковій тканині.
За словами експертів, такі пасти можуть бути швидше небезпечними, аніж корисними. Це пов’язано з можливою присутністю в складниках канцерогенних вуглеводнів – групи хімічних речовин, які зустрічаються в природі у вугіллі, нафті та бензині. На думку доктора Лінди Грінволл, споживачам необхідно вивчати складники пасти на упаковці – варто переконатись, чи містять вони необхідні для зміцнення та захисту емалі зубів фторид, кальцій і фосфати. За словами медиків, користь чорних зубних паст не доведена.
Джерело: Mirror