Документ зі статистикою створили спеціально для того, щоб доказати тим, хто ще сумнівається, ефективність та корисність програми для українців.
Якщо хтось досі не розібрався в тому, як працює програма «Доступні ліки», то тепер це можна зробити з допомогою дашборду «Деталізація виписаних рецептів». Це документ, де викладені статистичні дані для кращого розуміння програми пересічними жителями. Його розробила для пацієнтів Національна служба здоров’я України . Тепер можна зрозуміти навіть найменші деталі та розібратись, як працює програма. До прикладу, більшість (майже 80%) виписаних електронних рецептів стосуються лікування серцево-судинних захворювань. Це один мільйон 300 тисяч рецептів. Ще частина, 17%, виписана для хворих цукровим діабет 2 типу. Кількість електронних рецептів для тих, хто страждає від бронхіальної астми, становить 3%.
До речі, у містах, селах та селищах міського типу майже однакове процентне співвідношення за категоріями захворювання. Це говорить про те, що люди хворіють однаково, незалежно від того, де вони живуть, в мегаполісі чи малому селі, та якої вони статі. Урядова програма «Доступні ліки» виявилась однаково потрібною і корисною для хворих і в селах, і в містах.
В дашборді знаходиться знеособлена інформація про кожен виписаний електронний рецепт. Це дані про те, на лікування якого захворювання направлений виписаний е-рецепт, які медпрепарати призначені, в якому медзакладі та де саме він знаходиться. Також зберігається інформація про вік, стать пацієнтів, які прийшли за препаратом в рамках програми «Доступні ліки».
Саме всі ці дрібні деталі допомагають роздивитись програму «Доступні ліки», як під мікроскопом. Це дозволяє зрозуміти, наскільки вона є дієвою та яке велике значення має для нашого суспільства. Наприклад, оскільки середній вік учасників програми «Доступні ліки» складає 67,5 років, можна зробити висновок, що програма частково покриває потреби в препаратах для людей похилого віку. За словами голови НСЗУ Олега Петренка, служба здоров’я бачить дані в режимі реального часу.
Подивитись інформацію щодо програми на дашборді можна на сайті НСЗУ в розділі «Е-дані». До речі, тут же можна ознайомитись ще з сімома дашбордами, на яких регулярно оновлюються реальні знеособлені дані. Саме це – гарантія прозорості діяльності служби здоров’я.
Джерело: Національна служба здоров’я України