Основна проблема в тому, що в соках зберігається велика доза цукру.
Видання Journal of the American Medical Association опублікувало результати досліджень вчених з Університету Еморі та Корнельського університету (США), які свідчать про те, що часте вживання свіжовижатих соків може таїти у собі смертельну небезпеку. Річ у тім, що в них міститься потужна доза цукру, пише Медицина 2.0. Фактично соки-фреш мають у собі таку ж кількість цукру, що й газовані солодкі напої. Як показали нові дослідження, ризик передчасної смерті від тих і тих однаковий.
Протягом 6 років вчені досліджували життя 13, 4 тисячі чоловік, відстежуючи, як часто вони споживають солодкі напої. На основі статистичних даних у цій групі спеціалісти вирахували ризик смертності у залежності від кількості калорій, що містять у собі солодкі напої.
Виявилось, що ризик смерті підвищувався навіть тоді, коли на такі напої припадало усього 5% щоденної кількості калорій. А кожні 360 мілілітрів цих напоїв, що вивались додатково, робили цей ризик ще більшим.
Найбільш неприємним та несподіваним відкриттям стало те, що навіть свіжо вижаті фруктові соки за частого їх вживання можуть стати смертельно небезпечними. Вони, як і солодкі газовані напої, провокують діабет, хвороби серця та ожиріння.
Свіжі соки з фруктів люди звикли сприймати як більш здоровий варіант напоїв. Одначе вони містять стільки же калорій, скільки і газовані напої, що містять цукор. І хоча цукор в них має природне походження, біологічна відповідь організму на нього при засвоєнні практично тотожна тій, що викликана вживання газованого лимонаду.
Джерело: hvylya.net