ДНК-тести є своєрідною інструкцією, як краще керувати і чого можна очікувати від власного тіла.
ДНК-тести можуть не лише засвідчити батьківство та розповісти про те, звідки походять ваші предки. Із їх допомогою можна взнати набагато більше про себе, ніж ми очікуємо.
Наприклад, відома акторка Анжела Джолі після ДНК-тесту взнала, що вона схильна до раку молочної залози ( із ймовірністю 87%) та раку яєчників (50%). В неї був виявлений ген, що є індикатором подібних захворювань.
Кожний із нас помічав, що люди по-різному реагують на вживання одних і тих самих продуктів. Хтось може наїдатись найкалорійнішими стравами до повного шлунку і залишатись худим, як тріска. А в когось і зайва скоринка хлібу чи ковток солодкого напою – то є вже велика проблема, що призводить до набирання зайвої ваги.
Кожна поживна речовина, як-от жири, вуглеводи, вітаміни засвоюється організмом за певним ланцюжком білкових реакцій. Таких ланцюжків дуже багато, тому кожний з нас по-різному засвоює різні продукти. Хтось добре переносить лактозу, а хтось – ні. Хтось переносить глютен, а хтось ні. Те саме і з вітамінами – у кожної людини різний рівень їх засвоюваності.
Тому ефективність прийому вітамінів в різних людей залежить від їх генетичної схильності засвоювати ті чи інші вітаміни чи мінерали.
Те саме стосується і фізичних вправ. В когось вони, як не дивно, можуть призвести до зворотного очікуваному результату – збільшення підшкірного жиру. Під час фізичних навантажень їх жир не спалюється, а, навпаки, накопичується. Таких людей небагато, лише декілька процентів. Але вони є. Тому для схуднення фізичні вправи їм не підійдуть. Реакція організму на фізичні вправи або їх відсутність також визначаються нашою генетикою. І не лише це.
Ризик переломів, струсів мозку, вивихів також визначається генетичною схильністю до них.
Якщо вивчити власний організм, то можна уповільнити його старіння та виграти у природи ще деякий проміжок часу, у середньому до 10 років.
Цього досягають завдяки антиейдж-терапії, яку ще можна називати гормонозамісною терапією. Фактично людям після 35-40 років рекомендують приймати певну дозу гормонів, щоб підтримувати їх баланс в організмі на належному рівні, що забезпечує оптимальну життєдіяльність та уповільнює старіння, у тому числі, шкіри.
Якщо підходити до теми генетики із точки зору краси та здоров’я, то необхідно вибирати комплексний підхід. Він ґрунтується на методах доказової медицини із застосуванням різних методів діагностики.
Комплекс включає у себе такі етапи:
- Експрес-діагностика та консультація в лікаря.
- Індивідуальні лабораторні чек-апи.
- Генетичні дослідження (ДНК-тест) та видача генетичного паспорту.
- Індивідуальна програма від терапевта, дієтолога або дермакосметолога у залежності від потреб людини.
Джерело: marieclaire.ua