Експерименти на мишах довели, що уражене інфарктом серце можна відновити за допомогою стовбурових клітин, взятих з плаценти.
Як відомо, інфаркт призводить до омертвіння значних обсягів серцевої тканини. Експерименти із лабораторними мишами довели, що клітини плаценти відновлювали їх уражені серця. Це відкриває широкі можливості для експериментів за участю людини.
До недавнього часу вважалось, що омертвілі тканини серця, що зарубцювались після інфаркту, вже не можливо відновити. Процес їх відмирання є незворотнім. І хворим залишається лише сподіватись на те, щоби та частина серця, що залишилась здоровою, змогла взяти на себе роботу його ураженої частини.
Експерименти за участі лабораторних мишей, що проводились у нью-йоркський клініці «Маунт Синай», довели, що уражене серце можна відновити із допомогою ін’єкцій стовбурових клітин, взятих з плаценти.
Успішні експерименти на мишах дозоляють перейти до дослідів на людях. Деякі вчені теоретично припускають, що із допомогою стовбурових клітин плаценти можна відновлювати і інші органи людини, включно із хворими нирками та легенями. Якщо це припущення підтвердиться, це відкриє величезні перспективи для регенерації людського організму.
Джерело: Медицина 2.0