Згідно нових правил, всі зареєстровані служби екстреної медичної допомоги (державні, приватні та інші) мають здійснювати свою діяльність за сучасними стандартами, які базуються на засадах доказової медицини. Ними мають користуватися усі фахівці системи ЕМД.
Оновлені протоколи затверджені наказом МОЗ України No1269 від 05.06.2019. Минулий наказ МОЗ України від 15.01.2014 No34, який регламентував роботу фахівців під час надання екстреної медичної допомоги, втратив чинність.
Затвердження нових протоколів є невід’ємною частиною комплексного підходу МОЗ України до реформування системи ЕМД. Все це спрямовано на вдосконалення якості надання екстреної медичної допомоги для громадян.
Оновлені клінічні протоколи дають пацієнтам наступні переваги:
- Впевненість, що допомога буде здійснена сучасними науковими методами;
- Мінімізацію «людського фактору».
Для медиків, які надають ЕМД:
- Чіткі інструкції, розроблені за сучасними стандартами;
- Зведення ймовірності помилки до мінімуму.
Керівники Центрів ЕМД та заходи охорони здоров’я отримають:
- Стандартизований підхід до аналізу та оцінки роботі працівників;
- Універсальній та сучасний алгоритм дії.
Для системі охорони здоров’я:
- Крок на зустріч доказовій медицині;
- Більше врятованих пацієнтів та якісно новий рівень надання ЕМД;
- Уніфікована догоспітальна допомога, обґрунтований системний підхід при наданні допомоги на всіх рівнях системи охорони здоров’я.
Нагадаємо, що в МОЗ передбачили глобальні зміни в системі екстренної медичної допомоги, зокрема на реформу ЕМД було виділено 1 млрд. гривень бюджетних коштів. Реформа має за мету повністю змінити систему надання екстренної медичної допомоги в Україні та наблизити її до міжнародних стандартів.
Джерело: МОЗ України