Микола ПОНОМАРЕНКО,
завідувач кафедри економіки та організації фармації НМАПО імені П.Л. Шупика, доктор фармацевтичних наук, професор
Я — постійний передплатник «Вашого здоров’я» впродовж багатьох років. Співробітники кафедри — також. І продовжуємо передплачувати часопис, який нам багато в чому допомагає.
Лекції в академії післядипломної освіти вимагають особливо старанної підготовки. Наші слухачі — дипломовані фахівці з вагомим досвідом. Їм потрібно дати знання поглиблені, з урахуванням останніх здобутків науки і практики. Викладачі мають бути ерудованими й поінформованими, бо у їхній роботі трапляються досить складні ситуації. Наведу приклад.
На заняттях у вересні 2012 року мої слухачі попросили пояснити деякі деталі чинних нормативно-правових актів. Документи приймались у липні, у канікулярний період, і ось тепер потрібно було роз’яснити тонкощі нововведень. Добре, що «Ваше здоров’я» висвітлило їх відразу (у липні). Тоді я ознайомився з документами і на занятті зміг ґрунтовно відповісти на запитання своїх слухачів.
Із матеріалів часопису довідуємось про ті процеси, які відбуваються у ході реформування галузі, у фармації та фармакології, про здобутки, тенденції розвитку медицини в Україні та світі.
Відрадно відзначити ті позитивні зміни у форматі, змісті, оформленні газети, що сталися нинішнього року. Нам, провізорам, імпонує розширення тематики. Більше стало матеріалів з нашого профілю, і це добре, бо не лише шановані лікарі, а й провізори та фармацевти беруть участь у реформуванні галузі. Тому тематичний ланцюжок «лікар—провізор» слід розвивати. Об’єднаними силами клініки і фармації можна досягти помітних зрушень у поліпшенні медичної допомоги населенню.
На нашу думку, на шпальтах газети варто було б частіше влаштовувати зустрічі лікарів і провізорів, фармацевтів, аби спільними силами ефективніше лікувати наших пацієнтів. А чому б крупним планом не показати досвід роботи клінічних провізорів?
У цілому газета є добрим помічником, порадником у роботі, і за це їй наше читацьке велике спасибі.