Юрій КУНДІЄВ,
віце-президент НАМН України, академік НАН України
Неможливо переоцінити роль фахової преси для подальшого розвитку будь-якої галузі. А без «ВЗ» нам, дослідникам, складно було б доводити свої розробки до клінічної практики — у цьому ми неодноразово пересвідчувалися на власному досвіді.
Спинюся на одному відгалуженні нашої галузевої науки — медицині праці. Вона має свою специфіку, свої проблеми, які складно було б розв’язувати лише власними силами. Незалежність України, перехід на ринкові засади господарювання багато чого змінили у житті наших працівників, і це довелося враховувати. Наприклад, за радянських часів, як це не парадоксально, хворіти було вигідно — нараховувалася стовідсоткова оплата. Нині ж навпаки: роботодавцям не потрібні хворі працівники, і останні змушені удавати себе здоровими. Хвороба, тим часом, прогресує.
Отож нам, науковцям, доводиться не лише впливати на свідомість підприємців, а й виховувати нову ментальність у населення. І саме «Ваше здоров’я» допомагає у розв’язанні складних не лише наукових, а й соціально-економічних, психологічних проблем. Із публікацій нашої фахової газети читачі довідались, що існує й таке явище, як «професійний» рак, про токсикологічні проблеми на сучасному виробництві тощо. Газета допомагає нам боротися за поліпшення умов праці.
З публікацій читачі дізнаються і про новітні, європейського рівня, технології у хірургії, кардіології, ортопедії, травматології та інших напрямках клінічної медицини, про медицину завтрашнього дня, пов’язану з останніми здобутками української генетичної та регенеративної медицини.
Впадають в око великі зміни останнього часу у змісті та поліграфічному, дизайнерському оформленні «Вашого здоров’я» — воно стало сучаснішим, привабливішим.
Газета повернулась обличчям і до фундаментальної науки, оприлюднила низку матеріалів про тісну співпрацю НАН і НАМН України і продовжує націлювати науковий загал на об’єднання сил і можливостей обох академій. Читачі-медики дізналися про цікаві, європейського рівня, розробки Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України, впроваджені у нашій хірургії. Ми, читачі, сподіваємось, що лінія на інтеграцію фундаментальної та галузевої науки розвиватиметься у «Вашому здоров’ї» і надалі.