Уляна Супрун розвінчала 7 найпопулярніших міфів про депресію

328

У соціальній мережі Facebook в.о. міністра охорони здоров’я поділилась популярними в суспільстві міфами про депресію та спростувала їх.

  1. Робота лікує будь-яку депресію. Спровокувати депресивний стан можуть різні життєві події, особливості генетичного плану, гормональні зміни в організмі, хвороби. Це все посилює травматичний досвід. Непрацездатність людини з клінічною депресією – це наслідок, а не причина депресії.
  2. Варто бути оптимістом, і депресія відступить. Коли людина знаходиться в депресивному стані, в її мозку відбуваються зміни, які блокують радість. Щоб знову почати знову радіти життю, необхідна медикаментозна або психотерапевтична допомога.
  3. Антидепресанти – не лікують, а просто викликають залежність. Антидепресанти не викликають залежності, але їх потрібно приймати тривалий час. При цьому, у перші тижні можуть проявитись побічні ефекти, а «допомагати» таблетки починають пізніше.
  4. Треба просто вжити келих алкоголю, і депресія зникне. Це міф, бо алкоголь ще більше поглиблює депресивний стан та тривожність.
  5. Депресія настала, бо давно не було сексу. Зниження лібідо є тільки наслідком депресії, але не її причиною.
  6. Депресія – це просто душевна хвороба. Насправді депресію можуть викликати хронічні захворювання (запальні процеси в суглобах чи м’язах) або вона може мати психосоматичні причини.
  7. Депресія та меланхолія – це хвороба підлітків з тонкою душевною організацією. Це міф, бо старші люди мають більше ризику захворіти на депресію, ніж молодь

Джерело: сторінка Уляни Супрун у facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я