Лікарняні комахи поширюють супербактерії

287

Вчені Астонського університету (Великобританія) з’ясували, що лікарняні комахи сприяють поширенню супербактерій.

Згідно з їхніми даними, більше. половини бактерій, що переносяться комахами, не піддаються лікуванню препаратами, які сьогодні використовуються лікарями. Дослідники відзначають, що для пацієнтів, які знаходяться в лікарнях, включаючи тих, для кого важливо перебувати в стерильних умовах, виникає потенційний ризик смертельних інфекцій, повідомляє medinfo.ua

В рамках роботи дослідники зібрали за допомогою спеціальних пристроїв понад 19 тисяч різних комах з семи лікарень, що входять до Національної служби охорони здоров’я Великобританії. У списку спійманих комах виявилися мухи та інші двокрилі, тля, мурахи, оси, бджоли, а також міль. За допомогою мікробіологічного аналізу фахівці визначили, які бактерії переносилися цими мешканцями лікарень. Вони виявили, що майже 90% лікарняних комах виявилися переносниками 82 різних штамів мікроорганізмів, включаючи кишкову паличку, сальмонелу і золотистий стафілокок. При цьому 53% даних бактеріальних штамів були стійкими, принаймні, до одного класу антибіотиків, а 19% з них показали відразу множинну медикаментозна стійкість.

Проблема стійкості мікробів до антибіотиків – суперактуальна. Вчені прогнозують, що до 2050 року супербактеріі почнуть забирати до десяти мільйонів життів на рік. Вчені рекомендують співробітникам лікарень активізувати боротьбу з небезпечними комахами, щоб зменшити число можливих переносників інфекцій у лікарнях.

Джерело: data.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я