У рейтингу найздоровіших країн світу від Bloomberg на першому місці, обігнавши Італію, опинилася Іспанія. Експерти вважають, що причина – в середземноморській дієті, яка корисна для серця і судин. Україна займає у ньому лише 93 місце.
Іспанія, в 2017 році займала 6 місце, за короткий термін змогла зробити якісний ривок, потіснивши Італію. Ісландія і Японія займають 3 і 4 місця. За ними йдуть Швейцарія, Швеція, Австралія, Норвегія, Сінгапур і Ізраїль.
Авторитетне видання Bloomberg оцінювало стан здоров’я 169 країн за такими показниками: очікувана тривалість життя, доступ до медичної допомоги, чистота питної води, боротьба з ожирінням, курінням і т.д. І, хоча здорові, гарні парубки та дівчата не перевелись і в Україні, багато країн випередили нас у дослідженні.
У чому феномен іспанців?
Вчені вважають, що головний секрет – в харчуванні. Дослідники регулярно публікують дані про користь середземноморської дієти, що містить велику кількість овочів, риби, рослинних масел та горіхів. Вона покращує здоров’я серця, мозку і печінки, а також підтримує сексуальну функцію у чоловіків.
Дивним виглядає те, що зазвичай передові англомовні країни на цей раз пасуть задніх. Цікаво, що Австралія є єдиною англомовної країною, яка потрапила в першу десятку. Великобританія в рейтингу на 19 місці, а США – на 35. Штати в цей раз пропустили вперед навіть Кубу. Це пов’язано з широко поширеними в Америці наркозалежністю, зростанням числа самогубств і пристрастю окремих верств населення до нездорового харчування.
Помітним є ривок вперед Південної Кореї та європейських країн. Значного успіху досягли Південна Корея (піднялася з 24 на 17 місце), Естонія (з 38 на 32 місце) і Албанія (з 50 на 43 місце). А ось для Македонії останні 2 роки виявилися невдалими: вона опустилася на 12 позицій – з 44 на 56 місце.
Україна займає 93 місце в рейтингу (ми поступилися Білорусі, яка на 81 місці, але на два пункти обігнали Росію). У нашій країні, на думку експертів Bloomberg, все ще багато проблем в медицині, а економічний рівень населення часто не дозволяє правильно харчуватися і своєчасно отримувати якісну допомогу.
Жодна африканська країна не потрапила в топ-50 цього рейтингу. 27 з 30 найбільш нездорових країн – це країни Африки на південь від Сахари. Також серед гірших – Гаїті, Афганістан і Ємен. Причина цього в низькому рівні санітарії, поганій якості води і дуже великому поширенні смертельних хвороб у цих країнах.
Джерело: Bloomberg