На ранніх стадіях ВІЛ не має жодних симптомів. Тому майже половина людей з ВІЛ в нашій країні не знає про свій статус.
Для хворих на ВІЛ дуже важливо вчасно діагностуватися. Рання діагностика дає змогу більш ефективно лікуватися.
Протестуватися на ВІЛ в Україні сьогодні — просто, швидко і безкоштовно. Достатньо звернутися до сімейного лікаря або найближчого Центру СНІДу чи до неурядових організацій. Для експрес-тесту потрібні крапля крові та 15 хвилин часу, нагадують лікарі.
В МОЗ стверджують, що сьогодні лікування ВІЛ-інфекції в Україні ефективне, доступне та безоплатне. Потрібно лише звернутися до сімейного лікаря.
У 2016 р. Україна приєдналася до ініціативи Fast-Track Cities, мета якої — до 2030 року остаточно побороти СНІД шляхом активної протидії епідемії у великих містах, де мешкає майже 70% всіх ЛЖВ.
Для цього вже до 2020 р. за рахунок впровадження прогресивних підходів до профілактики ВІЛ, доступу до лікування, підтримки пацієнтів та інформування населення мають бути виконані цілі «90-90-90»: 90% людей, які живуть із ВІЛ, повинні знати про свій ВІЛ-статус; 90% людей, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, мають отримувати відповідне лікування; 90% людей, які лікуються, повинні мати вірусне навантаження, що не визначається, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Джерело: ЦГЗ МОЗ України