В Луцькій міській клінічній лікарні у відділенні урології вперше прооперували пацієнта малоінвазивним ендоскопічним методом. Даний метод має назву «черезшкірна нефролітотрипсія».
При його використанні лікування сечокам’яної хвороби відбувається за допомогою контактного дроблення каменів. Про це проінформували у Facebook на сторінці лікарні.
Мирослав Коник, лікар-уролог вищої категорії, сказав, що суть методу полягає у виконанні «проколу» в поперековій ділянці (зі сторони спини), через який в порожнисту систему нирки вводиться спеціальний інструмент – «нефоскоп». Він допомагає оглянути нирки з середини, а також має робочий канал, через який камені дроблять і виводять їх фрагменти. Після операції у пацієнта залишається малопомітний рубець завдовжки 1 сантиметр у поперековій ділянці.
Тривалість операції з використанням цього методу довше, але після втручання процес реабілітації пацієнта відбувається швидше. Вже наступного дня хворий може ходити. Перебування у стаціонарі також зменшується до 4-5 днів. Больові відчуття після операційного втручання нижчі, ніж при класичній «відкритій» операції.
Такий метод видалення каменів з нирок є «золотим стандартом» малоінвазивного оперативного лікування сечокам’яної хвороби не тільки в Україні, але й у всьому світі.
Джерело: Конкурент