Високий кров’яний тиск під час вагітності викликає проблеми з серцем через багато років

349

Згідно з норвезьким дослідженням, у жінок, які мали підвищений кров’яний тиск під час вагітності, є більший ризик виникнення серцево-судинних захворювань в майбутньому.

У порівнянні з жінками з нормальним артеріальним тиском під час вагітності, жінки, у яких розвинулись гіпертонічні розлади або високий артеріальний тиск під час однієї або декількох вагітностей, на 57% частіше мали серцевий напад або інсульт у віці від 40 до 70 років.

«Ми знали, що у жінок з гіпертонічними розладами під час вагітності ризик серцево-судинних захворювань в 2 рази вище, в порівнянні з жінками без цих ускладнень», – говорить автор дослідження Ейрін Беат Хауг з Норвезького університету науки і техніки в Тронхеймі.

«З нашого поточного дослідження ми дізналися, що велика частина надлишкового серцево-судинного ризику у жінок з гіпертонічною хворобою під час вагітності може пояснюватися більш високим рівнем традиційних серцево-судинних факторів ризику, особливо артеріального тиску і ІМТ», – сказала Хауг.

Високий кров’яний тиск і високий ІМТ (індекс маси тіла, показник маси тіла по відношенню до росту) пояснюють 77% надлишкового ризику серцевих нападів і інсультів, у жінок з гіпертонічною хворобою під час вагітності, повідомляють дослідники в JAMA Cardiology.

У дослідженні взяли участь 23 885 жінок, які мали одну або кілька вагітностей у віці до 40 років, в тому числі 2199 жінок, у яких були гіпертонічні захворювання під час вагітності.

В цілому у 728 жінок була тільки «гестаційна» гіпертензія, коли жінки, у якої зазвичай немає високого кров’яного тиску, він виникає під час вагітності. Гестаційна гіпертензія прогресувала до більш серйозної і потенційно небезпечною для життя версії високого кров’яного тиску, відомої як прееклампсія, у 1391 жінки.

В цілому, у 1155 жінок, у яких ніколи не було гіпертонічних розладів під час вагітності, все ще були, серцеві напади або інсульти протягом періоду дослідження.

У порівнянні з жінками, у яких не було високого кров’яного тиску під час вагітності, жінки, у яких був будь-який тип гестаційного гіпертонічного розладу, мали на 64% більшу ймовірність серцевого нападу у віці від 40 до 70 років.

Жінки з гіпертонією під час вагітності також мали 47% ймовірності розвитку серцевої недостатності і на 40% збільшувалася ймовірність розвитку інсульту.

Ризик був ще вище для підгрупи жінок з прееклампсією. Вірогідність серцевого нападу у них була на 78% вище, а ризик серцевої недостатності збільшувався на 83% у віці від 40 до 70 років.

Однак гіпертонічні розлади під час вагітності, мабуть, не впливають на ризик виникнення проблем з серцем після 70 років.

Група вчених відзначає, що одним з обмежень дослідження є те, що у них були дані тільки про госпіталізованих пацієнтів. Цілком можливо, що у деяких жінок були проблеми з серцем, однак вони не звернулись до лікарів.

Ще одним обмеженням є те, що дослідники не знали, чи мали жінки фактори ризику серцево-судинних захворювань перед зачаттям дитини.

Проте, отримані дані свідчать про те, що жінки з гіпертонічними розладами під час вагітності можуть мінімізувати ризик виникнення проблем з серцем в майбутньому, зберігаючи свою вагу і артеріальний тиск у здорових межах, говорить Лаура Беншоп, дослідник з Медичного центру Erasmus в Роттердамі, яка не була залучена до дослідження.

«Жінки повинні знати про ці серцево-судинні фактори ризику і регулярно (щорічно) після вагітності перевіряти свій кров’яний тиск і ІМТ на обстеженні у лікарні», – сказала Беншоп.

Джерело: Reuters

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я