Влітку 2019 року через порушення санітарних норм в Україні не відкрилися 22 заклади оздоровлення та відпочинку, ще 9 – почали роботу без узгодження.
Про це проінформувала очільниця Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Алла Григоренко.
Кількість дітей, які відпочивають таборах, щорічно знижується через високу вартість путівок і низький рівень надання послуг. Станом на початок липня відпочинок або оздоровлення отримали вже 664 000 дітей.
За словами пані Григоренко, готовність до роботи оздоровчих закладів становила в середньому 98%, таборів відпочинку – 89%. Фахівці Держпродспоживслужби організували 9 900 перевірок у закладах відпочинку дітей. Порушення були наявні у 30% установ.
Значний відсоток порушень виявили в Херсонській області (78%), Черкаській (50%), Житомирської (42%), Хмельницькій (48%), Харківській (47%). У Вінницькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській областях – по 38% порушень.
Грубі порушення стосуються недотримання норм організації дитячого харчування:
- нехтування санітарно-гігієнічним та протиепідемічним режимами в харчоблоках;
- порушення виробничого процесу;
- недотримання технології приготування готових страв;
- застосування заборонених для дітей продуктів харчування;
- порушення в організації питного режиму дітей.
У багатьох літніх таборах відпочинку було виявлено нестачу посуду, миючих та дезінфікуючих засобів.
Організація харчування дітей у більшості закладів оздоровлення та відпочинку проводилась на базі власних харчоблоків (94%). Деякі заклади організували харчування або на базі орендованих харчоблоків (3,1%), або за рахунок привізного харчування (1,1%).
29% перевірених харчоблоків не відповідали санітарно-гігієнічним нормам. Розповсюджене порушення – відсутність проточної води та каналізації, нестача технічного і холодильного обладнання.
Джерело: New format