Генетичний код довгожителів допоможе звичайним людям

482

Італійські вчені розробили модель інноваційної терапії, здатної запобігати серцево-судинним захворюванням, а також боротися з ними, ефективно омолоджуючи кровоносні судини.

Деякі люди живуть набагато довше, ніж інші, та значно більше від середньої тривалості життя, частково завдяки їх «особливій» ДНК. Дослідження, опубліковане в European Heart Journal, показує, що їх генетичний «дар» може допомогти й іншим людям.

Фахівці Салернського медичного університету Університету за підтримки фонду Cariplo і Міністерства охорони здоров’я Італії провели дослідження, яке було сфокусовано на аналізі гена, що кодує протеїн BPIFB4. У минулому та ж дослідницька група ідентифікувала варіант цього гена, так званий LAV – його зв’язали з довголіттям, оскільки він зустрічається в основному у людей старше 100 років.

Тепер, завдяки вірусному вектору, дослідники вставили ген LAV-BPIFB4 в ДНК тварин, схильних атеросклерозу і, отже, до серцево-судинних захворювань. Така генетична терапія в експерименті на тваринах спрацювала: підвищилася функціональність ендотелію (внутрішньої вистилки кровоносних судин), зменшилися атеросклеротичні бляшки в судинах, а також зменшилося їх запалення.

Той же позитивний ефект був досягнутий і в лабораторних дослідженнях, на цей раз не шляхом введення генів, а шляхом доставки білка LAV-BPIFB4 в людські кровоносні судини. Незабаром автори методу планують відтворити ці обнадійливі результати в клінічних дослідженнях за участю людей, що страждають атеросклеротичними ураженнями судин.

Джерело: Neuromed.it

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я