Спільний проект МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» дозволив українським лікарям підвищити свої знання за рахунок дистанційного навчання на міжнародній навчальній платформі Британського медичного журналу (BMJ).
4000 медичних працівників з березня по травень 2019 року вже отримали безкоштовні ліцензії від BMJ. Найбільше охочих лікарів, які прагнули поглибити свої знання було в Донецькій (319 зареєстрованих лікарів), Дніпропетровській (299), Київській (311), Тернопільській (266) та Житомирській (216) областях. Низьку активність продемонстрували лікарі з Миколаївщини (38), Луганщини (57), Чернігівщини (77), Сумщини (90) та Кіровоградщини (96).
Для користувачів навчальної платформи доступні такі формати курсів: «Кращі практики BMJ» та «Навчання з BMJ».
Перша опція дозволяє розкрити теми у вигляді клінічних випадків, з посиланням на клінічні настанови. Все це базуються на доказовій медицині.
У свою чергу «Навчання з BMJ» допомагає лікарю освоїти навички з обрання правильної стратегії діагностики та лікування. Кожен модуль курсу містить питання для самооцінки, попередню та повторну оцінку знань.
Після проходження дистанційного навчання, медикам дають сертифікат, у якому зазначено рівень прогресу (у відсотках) у вивченні конкретної теми.
Сімейний лікар Ярослав Дякунчак (м. Київ) поділився своїми враження від навчання зазначивши, що його клінічна практика зазнала змін після знайомства з доказовими настановами в BMJ Best Practice і BMJ Learning. Тепер він застосовує всю нову інформацію в лікуванні внутрішніх органів та інфекційних захворювань.
В майбутньому стратегія партнерства МОЗ України та Британського медичного журналу передбачає нові доповнення, які стануть мотивувати медиків до навчання на платформі (наприклад, тематичні подкасти, запровадження винагороди для лікарів, які досягли особливих успіхів під час навчання).
Варто зазначити, що сертифікати про навчання на курсах BMJ є вагомим приводом до зарахування балів безперервного професійного розвитку, які слід здобути лікарю протягом року для успішного проходження атестації.
Джерело: МОЗ України