МОЗ розпочало кампанію з вакцинації від правця та дифтерії

523

Рівень вакцинації від правця та дифтерії в Україні знаходиться на низькому рівні: 70% дітей мають щеплення від цих захворювань, а рівень вакцинації дорослих ще менший.  Аби покращити ситуацію МОЗ розпочало кампанію «Вакциновані – значить захищені».

Власний приклад громадянам в рамках кампанії подали Уляна Супрун, Сергій Жадан та Володимир Курпіта, вакцинувавшись від правця та дифтерії. Пацієнтам радять до вересня зробити щеплення, бо з початком навчального року збільшується ризик спалаху інфекційних захворювань.

Уляна Супрун пояснила, що наднизький рівень вакцинації – це одна з основних причин спалаху кору в Україні. Дифтерія – більш небезпечна хвороба, ніж кір, смертність від неї значно вища: на 1000 хворих трапляється 50-100 летальних випадків.

«Закликаю кожного – підіть до сімейного лікаря, перевірте, коли ви востаннє вакцинувалися і за потреби – зробіть щеплення. Вакцини є. Вони якісні, безпечні та безоплатні» – сказала в. о. Міністра охорони здоров’я України.

Для збереження свого  здоров’я, кожному українцю радять перевірити наявність у себе необхідної кількості щеплень.

За словами Володимира Курпіти, гендиректора Центра громадського здоров’я, вакцинацію від правця та дифтерії починають у дитячому віці (курс у 6 доз) та ревакцинують дорослих кожні 10 років.

МОЗ пояснює, що побічні реакції на вакцинацію – це не правило, а виключення. Нормальним явищем є трохи болісне відчуття та припухлість у місці ін’єкції та незначне підвищення температури тіла. Це свідчить про те, що вакцина дієва та організм «працює» над формуванням імунітету.

За даними МОЗ сьогодні в областях України наявні більше 2 млн. доз вакцин від правця та дифтерії. Це безкоштовні та високоякісні вакцини для дітей та дорослих. Вони закуповувалися Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у відомих світових виробників. Якість цих вакцин підтверджена ВООЗ.

Також слід зауважити, що вакцинація відноситься до переліку гарантованих послуг первинної ланки медичної допомоги. МОЗ України рекомендує всім сімейним лікарям, терапевтам і педіатрам простежити, щоб громадяни, які підписали декларацію, зробили необхідні щеплення.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я