Михайло Радуцький не хоче очолювати МОЗ

425

Михайло Радуцький в ході прес-конференції з нагоди придбання клініки “Борис” мережею “Добробут” заявив, що не хотів би очолювати МОЗ. Це повинен бути фаховий спеціаліст, а не політична публічна особа.

“Це була б найбільша помилка команди Володимира Зеленського призначити мене міністром охорони здоров’я”, – так прокоментував чутки про своє можливе призначення міністром сам Михайло Радуцький. На його думку, очолити міністерство повинен фахівець, а не політична публічна особа.

Депутат планує увійти до профільного комітету з медицини у Раді, проте поки що не знає, чи очолить його.

За словами народного депутата, існує 65 проектів законів у галузі медицини, які потребують термінового прийняття. І багато корисних речей вже зроблено попередніми міністрами, у тому числі, Квіташвілі. Він вважає, що усе позитивне у роботі міністерства слід залишити.

Добрих слів, на його думку, заслуговує створення в Україні первинної медичної ланки, без якої неможливо створити повноцінну страхову медицину.

Але на думку пана Радуцького робота попереднього керівництва МОЗу потребує аудиту. Наприклад, він не розуміє, як складались тарифи на медичні послуги, вони надто низькі і навіть лікарні, що отримують дотації з бюджету, не мають фінансової можливості дотримуватись них.  

На думку політика, недоліком в роботі міністра Уляни Супрун є погано налагоджені комунікації із медичним співтовариством. Він пропонує створити Національний інститут стратегії охорони здоров’я, аби кожна окрема асоціація або організація медпрацівників делегувала до нього свого представника. І тоді медики не будуть скаржитись на те, що влада не враховує їх думку, вважає почесний президент клініки «Борис».

Михайло Радуцький наголосив, що оплата праці лікарів має бути значно збільшена. Але він визнає, що навіть зарплата у тисячу доларів і більше не зможе змусити українських лікарів залишитися вдома. Він каже, що цього буде явно недостатньо для тих, хто зможе влаштуватися у Європі на роботу за фахом. А ось тих медиків, що їдуть до ЄС на будь-яку роботу, збільшення зарплатні в Україні може стимулювати залишитись вдома.

Як вважає народний депутат, в українських лікарів мають бути дипломи, що визнаються в Європі. Отже, і програма їх навчання, і тести мають бути європейськими.

На часі також поліпшення стану лікарень та якості медичних послуг. Велику надію Михайло Радуцький покладає на систему страхування помилок з боку лікарів та лікарень. Адже вони сьогодні відповідають перед усіма: і хворими, і державою, і контролерами, і МОЗ. А ось перед лікарями не відповідає ніхто, зауважив політик. Українські медичні страхові поліси повинні визнаватись в країнах ЄС, як сьогодні Англія визнає поліс, виданий Іспанією, і навпаки, зауважив Михайло Радуцький.

Джерело: delo

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я