Дослідники із Сполучених Штатів в ході клінічних випробувань виявили, що специфічний білок з крові молодих людей призводить до призупинення розвитку хвороби Альцгеймера.
Американська компанія Alkahest з Каліфорнії займається пошуком та розробкою нових методів та засобів лікування хвороби Альцгеймера. Нещодавно, компанія розпочала клінічні випробування другої фази свого нового препарату GRF6019.
GRF6019 – препарат, що виділяють із плазми крові. Він містить особливі білки – так звані «хронокіни», що містяться в крові молодих людей. Це білки плазми крові, які здатні позитивно впливати на організм, наприклад, відновлюючи функції нервової системи і покращуючи регенерацію стовбурових клітин.
В ході дослідження медики вводили 40 пацієнтам з хворобою Альцгеймера в кров фракцію плазми з цими білками. Їм вливали плазму протягом п’яти днів, а після 12-тижневої перерви переливання повторили.
Після завершення переливань пацієнтів перевірили на тестах, які застосовують для оцінки глибини когнітивних порушень при хворобі Альцгеймера і деменції. З’ясувалося, що вони не знизили свої когнітивні здібності, хоча повинні були б при звичайному перебігу хвороби.
Однак, варто зазначити, що дослідження поки тривають, а результати, що оприлюднили дослідник не є офіційними. Крім того, саме дослідження викилкає ряд питань.
Схоже, що дослідження не має контрольної групи, яка отримувала б плацебо для перевірки результатів в першій групі. Натомість компанія проводить рандомізоване подвійно-засліплене дослідження з порівнянням доз GRF6019.
Тож, яким би вражаючим не було повідомлення про припинення когнітивних розладів протягом шестимісячного періоду дослідження, незрозуміло, наскільки точними є ці дані у порівнянні з пацієнтами, що не отримують єкспериментального лікування.
Поки не буде оприлюднено більше даних з цього дослідження, важко чітко визначити, наскільки значущими є ці результати.
Джерело: NewAtlas