Небезпека лікувальних грязей криється у великій концентрації активних речовин у ній. За словами медиків, лікувальні грязі дають досить серйозне навантаження на весь організм в цілому, користуватися ними можна лише за призначенням лікаря та під контролем спеціалістів.
Здоровій людині грязелікування зашкодити не може, але воно має список протипоказань. Саме тому ні в якому разі не можна самостійно виписувати собі грязьові ванни. Це може зробити тільки лікар після всебічного обстеження.
Недарма грязелікування проводять тільки у спеціалізованих санаторіях.
Протипоказана процедура при активному туберкульозі, хворобах крові, ВІЛ, епілепсії, захворюваннях щитовидної залози, ураженнях легенів, будь-яких видах кровотеч, вагітності, нефриті і нефрозі, наявності будь-яких новоутворень, як доброякісних, так і злоякісних, гіпертонії, цирозі печінки і гепатитах будь-якого виду.
Якщо грязьові ванни прописані лікарем, необхідно дотримуватися деяких правил. Активні речовини, які містяться в грязях, можуть серйозно нашкодити організму при загостренні хронічних хвороб.
Не можна проводити процедуру і при наявності гострих запальних процесів. Природна неочищена грязь може містити ще й хвороботворні мікроорганізми та віруси (кишкову паличку, віруси різних форм гепатитів).
Ще одна небезпека криється в тому, що після нанесення грязі на шкіру люди в таких стихійних «грязелікарнях» гріються на сонці, чекаючи, коли грязь висохне. Робити це неможна, бо поєднання впливу лікувальної грязі і ультрафіолету дуже негативно впливає на самопочуття, особливо на стан серцево-судинної системи, провокує розвиток онкологічних захворювань і старіння шкіри.
Джерело: Medikforum