В Ізраїлі винайшли систему для запобігання помилок в рецептах

156

Нова комп’ютерна програма заснована на штучному інтелекті і вже впроваджена в лікарнях «Шиба» та «Асута».

Щорічно лікарі в Ізраїлі виписують 80 млн рецептів і допускають 400 000 помилок. За даними стартапу MedAware, 0,5% таких помилок можуть загрожувати життю хворих.

Компанія MedAware розробила програмне забезпечення, засноване на штучному інтелекті. Дослідження довело, що воно дозволяє уникати більше половини подібних помилок. Результати цього дослідження вже отримали відгуки у всьому світі.

Спочатку комп’ютерну програму ізраїльського стартапу стали використовувати в лікарні «Шиба» в Тель а-Шомер, потім – в лікарні «Асут» в Ашдоді, а скоро вона з’явиться в лікарняній касі «Маккабі».

«У 43% випадків система попереджала лікаря про серйозну помилку, причому самі лікарі визнали 85% таких попереджень виправданими. Наприклад, людина надходить в лікарню з нормальним, завдяки постійно приймаються ліків, тиском. В ході лікування тиск падає нижче норми, і лікарі повинні скорегувати дозування гіпотензивних ліків. Система попереджає лікаря про те, що треба припинити прийом препарату, що знижує тиск. Штучний інтелект може виявляти небезпечні стани і попереджати про них» – пояснив Гіді Штейн, генеральний директор компанії MedAware.

Це досить важливо, бо в комп’ютерах лікарняних кас, коли лікар хоче призначити ліки, виводиться алфавітний список всіх препаратів, і якщо ненавмисно натиснути курсором миші не на ту позицію, то хворий отримає зовсім не те, що йому потрібно.

До розробки нового програмного забезпечення лікарні працювали в програмі, заснованій на заздалегідь прописаних правилах, яка попереджала лікарів про можливі помилки при виписуванні ліків. Але вона давала так багато попереджень, що лікарі перестали звертати на них увагу.

Перевага нової програми – у використанні штучного інтелекту. Він не покладається на однакові правила, а вивчає історію хвороби пацієнта і попереджає лікаря, якщо він прописує щось, що відрізняється від звичайного або не відповідає фізіології хворого.

Програмне забезпечення пройшло випробування в терапевтичному відділенні в лікарні «Шиба», яким керує лікар Гаді Сегаль. Результати випробування були опубліковані в журналі Journal of American Medical Informatics.

«На відміну від інших систем, ця програма не видає попередження постійно, а виявляє відсоток незвичайних рецептів і попереджає лікаря про можливу помилку через повідомлення, яке вискакує в середині екрану. Плюс системи – у відсутності помилкових тривог, вона сповіщає тільки про реальні проблеми. Система спостерігає за станом хворого і повідомляє, коли виписані ліки перестають відповідати його потребам», – пояснив Сегаль.

Крім того, система підказує лікарям про необхідність зміни препаратів, якщо з’ясовується, що початкові призначення були помилковими.

Джерело: Вісті Ізраїль

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я