Міністерство охорони здоров’я України разом із співтовариством медиків презентувало підсумки обговорення параметрів, згідно яких діятиме система ліцензування лікарів, що буде запроваджуватися замість системи атестації. Пропозиції діючих медиків та управлінців ляжуть в основу законопроекту, який готує міністерство для затвердження Радою, повідомляє прес-служба МОЗ.
Участь у професійному обговоренні правил ліцензування медиків взяли понад тисячу лікарів, керівників лікарень та управлінців у медицині з усіх регіонів країни. Звичайно, лікарі наполягають, щоби ті, хто видаватиме їм ліцензії, самі мали високий професійний рівень. Вони пропонують, щоби членом Ліцензійної ради міг стати лише той, хто має досвід лікування людей, відсутність доведених у суді кримінальних чи корупційних правопорушень, вищу медичну освіту та є громадянином України.
Суттєвим на думку фахівців є положення, згідно якого автоматично подовжуватиметься дія ліцензії лише тим, хто виконує вимоги безперервного професійного розвитку. Дію ліцензії можна буде призупиняти із можливістю її подовження через відсутність даних про участь у безперервному професійному розвитку, рішенням клініко-експертної комісії або суду, якщо було доведено відхід від протоколів надання медичної допомоги або недбале виконання обов’язків медика. Позбавити ліцензії лікаря зможуть лише Ліцензійна рада або суд через доведені порушення протоколів лікування.
У цілому лікарське співтовариство вважає, що 5 років є цілком достатньо для переходу від практики атестацій до ліцензування.
За цей час, вважають медики, усі лікарі мають здати іспит. У безперервний професійний розвиток зараховуватиметься і те навчання, що не відповідає діючому фаху лікаря та не обмежується якимось виключними форматами заходів, що зараховуватимуться, як такі, що сприяють підвищенню кваліфікації медика.
Законопроект про ліцензування лікарів міністерство планує передати до Ради до кінця вересня. У пакеті нових правил мають бути і підзаконні інструкції, за якими надаватимуться ліцензії медикам.
Громадське обговорення документів, що готуються до передачі у парламент, МОЗ провів разом із Офісом ефективного регулювання, Національним Демократичним Інститутом у Києві та Інститутом «Республіка» разом з Урядом Великобританії та Фондом ефективного врядування.
Джерело: facebook МОЗ України