Кіровоградщина: Потрібен конструктивний діалог із владою

220

Станом на сьогодні медичним закладам Кіровградської області не вистачає 93,5 млн грн для того, аби виплачувати заробітну плату медичним працівникам до кінця року. З них 43 млн грн потрібні лише для Кропивницького, де склалася найкритичніша ситуація. Адже в обласному центрі окрім всього існує ще й кредиторська заборгованість (9,5 млн грн) — медики отримують зарплату частинами та із запізненням.

Лариса КОЗЛОВА, Голова Кіровоградської обласної організації Профспілки працівників охорони здоров’я
Наприклад, наприкінці липня — на початку серпня змогли виплатити її лише за червень, а до 15 серпня медики отримували частками зарплату за липень. Авансу за серпень вочевидь доведеться очікувати не раніше кінця місяця. Це питання було винесено на сесію міської ради, яка не відбулася, оскільки її «зірвали» представники окремих депутатських фракцій. Однак решта депутатів вислухала нас і погодилася виділити додатково з місцевого бюджету 8 млн грн, що на 80% погасить кредиторську заборгованість. Тобто аванс за серпень медпрацівники таки отримають. А далі сподіватимемося на чергову субвенцію, яка допоможе «закрити» питання виплати зарплат за серпень. Чого очікувати потім — невідомо. Сподіваємося, що новий Парламент і Уряд звернуть увагу на цю проблему та спільними зусиллями знайдуть вихід із ситуації, яка щороку повторюється і навіть ускладнюється. Наразі ж щомісячний дефіцит субвенції на виплату заробітних плат медикам області перевищує 4 млн грн.

До того ж субвенція надходить не тільки на потреби медичних закладів — з неї відраховують кошти на придбання інсулінів для хворих, і обділити їх ми не маємо морального права. 

У медиків Кіровоградської області — найнижча зарплата по Україні, оскільки тут не працює жодна програма місцевих стимулів, хоча , наприклад, у Києві   та  Вінниці такі існують. У медиків Кіровоградської області — найнижча зарплата по Україні, оскільки тут не працює жодна програма місцевих стимулів, хоча Київ доплачує своїм медикам 50%, Вінниця — 30%. Але в цілому складається враження, що медичні працівники в цій країні нікому не потрібні і, аби пролунали заклики закрити лікарні, то це охоче зробили б, тільки б зекономити на медицині. Наслідки такого ставлення — у конкретних цифрах. На початку 2019-го укомплектованість медичних закладів Кіровоградщини лікарями становила 67%, медсестрами — 85%, до кінця року ці показники вочевидь погіршаться.

Три роки поспіль у нашій області виникає кредиторська заборгованість по зарплаті медиків. І щороку ми з лютого починаємо бити на сполох. Цьогоріч нас почули на місцевому рівні, хоча й наприкінці літа, і підтримали чим змогли.

Тому головний висновок — потрібно налагоджувати конструктивний діалог із владою на всіх рівнях. Там, де голови райдержадміністрацій, районних рад вболівають за медиків і більше приділяють уваги медицині, ситуація набагато краща. Однак і на центральному рівні подібні питання потребують суворого контролю, аби інтереси медиків не відсували на задвірки процесу трансформації галузі.

Світлана Тернова, ВЗ

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я