Дослідження виявили, що клітини раку гинуть у невагомості на протязі доби

1530

Вчені із Технологічного інституту у Сіднеї провели дослідження впливу зниженої гравітації на рак яєчників, молочної залози, носа та легенів. Виявилось, що протягом доби загинуло від 80 до 90% хворих клітин.

Як відомо, у стані невагомості людина почуває себе зовсім інакше, ніж на землі. Раніше, більшість досліджень, що вивчали її вплив на організм, стосувались здорових людей. Дослідники з Австралії спробували вивчити, як стан невагомості впливає на розвиток раку. Із цією метою вони збудували симулятор, що знижує дію гравітації. І розмістили у ньому заражені раком клітини хворих яєчників, молочної залози, носа та легенів. В ході експерименту впродовж доби дослідники зафіксували загибель 80-90% уражених хворобою клітин.

В умовах невагомості порушуються механізми обміну інформацією між клітинами. Це явище називають ефектом механічного розвантаження. І саме через нього астронавти втрачають кісткову масу. Виявилось, що в цей час клітини не отримують інформації від інших клітин, у тому числі, і хворих. А саме так, за допомогою сигналів перебудувати свою роботу, хворі клітини підкорюють собі здорові, змінюючи їх нормальну роботу.

Дослідники поки що не розуміють, завдяки чому невагомість діє на хворі клітини помітно потужніше, ніж на здорові. Медики прагнуть продовжити експеримент вже у справжньому космосі із використанням можливостей міжнародної станції на орбіті. Такі досліди заплановані на наступний рік.

Перші австралійські космонавти відстежуватимуть поведінку уражених раком клітин та вивчатимуть рецептори і біохімічні шляхи, що призводять до зникнення раку в умовах мікрогравітації.

Звичайно, навряд чи вдасться лікувати хворих на рак, відправляючи їх на орбіту. Медики мають надію, що експеримент у космосі допоможе їм зрозуміти механізм дії невагомості на хворобу. І з цим новим розумінням їм вдасться створити препарати чи методи лікування, що зможуть імітувати цей ефект.

Джерело: New Atlas

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я