Неймовірна операція: херсонські нейрохірурги “пришили голову” пацієнтці

588

У відділення нейрохірургії Херсонської обласної клінічної лікарні 22 серпня 2019 року надійшла пацієнтка М. 69 років, зі скаргами на нестерпні болі в шиї, неможливість поворушити головою, виражене запаморочення. Протягом двох попередніх місяців пацієнтка проходила лікування остеохондрозу шийного відділу хребта в одній з приватних клінік міста.

Під час процедури витягнення шийного відділу пацієнтка відчула нестерпний біль в шиї і втратила свідомість. В подальшому вона була госпіталізована в неврологічне відділення за місцем проживання з діагнозом «Стовбуровий інсульт». Коли стан пацієнтки стабілізувався, їй зробили МРТ шийного відділу хребта, де були виявлені перелом першого та другого шийних хребців. І крім того – розрив зв’язок, якими прикріплюється голова до верхніх шийних хребців.

Фото: Херсонщина за день

Життя пацієнтки буквально «висіло на волосині», в будь-яку хвилину міг статися зсув зубовидного відростка другого шийного хребця з пошкодженням життєвоважливих центрів стовбура головного мозку. Тяжких ускладнень вдалося уникнути.

Однак ситуація була складною тому, що у пацієнтки був виражений остеопороз кісткової тканини, в результаті чого фіксуючі якості кістки значно знижувалися і «зростити» хребет «малою кров’ю» швидше за все не вдалося б.

Було прийнято рішення про серйозну стабілізуючу операцію, яка б дозволила не тільки повернути в нормальне положення голову і всі шийні хребці пацієнтки, а й міцно утримати їх в подальшому, що дуже важливо для нормального життя.

Однак виконати це все в один етап здавалося неможливим. Тому першим етапом лікар Малишенко М.П. наклав пацієнтці дистракційно фіксаційний апарат і вправив всі вивихнуті хребці, звільнив стовбур головного мозку і спинний мозок від компресії. Після цього стан жінки вже значно покращився.

Наступним етапом була виконана операція вправляння вивиху хребця і складна операція окціпітоспонділодеза із застосуванням сучасних стабілізуючих титанових систем. Під час такої операції створюється штучне кріплення голови до шийного відділу хребта, що запобігає пошкодженню спинного мозку і стовбура головного мозку. Операції проводили завідувач нейрохірургічним відділенням ХОКЛ Леонтьєв О.Ю. і лікуючий лікар Малишенко М.П. Операція пройшла успішно.

Завдяки ранній реабілітації, яку зробили фахівці реабілітаційного центру «Аксон», вдалося домогтися повного відновлення порушених функцій, на наступний день після операції підняти пацієнтку на ноги і дозволити їй ходить. В 69 років – це вже величезне досягнення. З відділення жінка виписувалася через 12 днів після операції, йшла своїм ногами і з посмішкою на обличчі.

Ось так одним лікарям вдалося виправити помилку інших лікарів. В даний час пацієнтка виписана, і проходить подальшу реабілітацію за місцем проживання.

Що ж стосується витягнення хребта з комп’ютером і без, як уже можна побачити в цій історії, ситуація зовсім непроста і результати витягнення можуть не тільки не допомогти уникнути операції, а й прямо привести на операційний стіл. Особливо, якщо у пацієнта є остеопороз.

Джерело: Херсонщина за день

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я